• +48 502 21 31 22

Jednorazowa premia najbardziej pożądanym świątecznym benefitem

33% pracowników uważa, że ich firma zorganizuje w tym roku świąteczną wigilię, a większość nastawia się na świętowanie poza siedzibą firmy.

Jednorazowa premia najbardziej pożądanym świątecznym benefitem

Większość pracowników od swojego szefa na święta chciałaby dostać jednorazową premię. Duża część pytanych marzy też o dodatkowym urlopie. Wigilii w miejscu pracy spodziewa się z kolei 1/3 zatrudnionych.

Najbardziej pożądanym świątecznym benefitem jest jednorazowa, okolicznościowa premia finansowa – chciałoby ją otrzymać 86% pracowników. Na drugim miejscu znalazł się dodatkowy urlop na czas świąt, który wskazało 43% badanych. Listę trzech najbardziej atrakcyjnych prezentów zamyka upominek rzeczowy, na który wskazało 34% osób. Wynika takz z badania "Świąteczne plany zawodowe" firmy Pracuj.pl. W ubiegłym roku 62% ankietowanych spodziewało się premii, 56% upominku, a 30% – dodatkowego urlopu.

– Dodatkowy zastrzyk gotówki czy dzień wolny pozostają najbardziej atrakcyjnymi dodatkami z perspektywy pracowników. I nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę wymagające otoczenie makroekonomiczne i utrzymującą się wciąż na stosunkowo wysokim poziomie inflację – skomentowała Agata Roszkiewicz z Pracuj.pl. Dodała, że większość pracowników przyznała, że w te święta otrzymywana pensja pozwala im na mniej zakupów niż w poprzednim roku – uważa tak 7 na 10 z nich.

36% respondentów spodziewa się otrzymać w te święta premię okolicznościową. Tyle samo myśli, że nie dostanie od pracodawcy żadnego świątecznego benefitu. 33% uważa, że ich firma zorganizuje w tym roku świąteczną wigilię, a większość nastawia się na wigilię poza siedzibą firmy. Natomiast 21% badanych spodziewa się drobnego upominku, zaś 7% – dodatkowego urlopu na czas świąt.

Czas między wigilią a sylwestrem 23% pracowników zamierza wykorzystać na odpoczynek, biorąc wszystkie dni wolne. Takich planów nie ma 31% badanych, a 22% nie podjęło jeszcze decyzji dotyczącej urlopu w okresie międzyświątecznym.

fot. freepik.com
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka