• +48 502 21 31 22

Akcja Czysta Odra w Raciborzu, Kędzierzynie-Koźlu i okolicach

Akcja Czysta Odra to największa w Polsce inicjatywa poświęcona sprzątaniu Odry i jej dorzecza – od źródeł aż do Bałtyku.

Akcja Czysta Odra w Raciborzu, Kędzierzynie-Koźlu i okolicach

Zbliża się trzecia edycja akcji Czysta Odra, nad którą patronat sprawuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się do tej pory ponad 20 tys. wolontariuszy i wolontariuszek, którzy będą sprzątać Odrę i wszystkie jej dopływy: rzeki, jeziora, strumyki i tereny podmokłe. Akcję można przeprowadzić w dowolnym terminie, a jej finałowe wydarzenia będą prowadzone od 26 kwietnia do 5 maja.

Trwa nabór do akcji, a dla grup sprzątających są jeszcze mikrogranty, które można przeznaczyć na wsparcie lokalnych akcji. W najbliższym regionie należy zgłosić się do Anny Piróg (e-mail: [email protected], tel: 512 283 870), która przyjmuje zgłoszenia akcji od lokalnych koordynatorów z terenu Dorzecza Odry od Bohumina do Opola. Mieszkańcy, organizacje, sołectwa, gminy, firmy, szkoły z nadodrzańskich miejscowości oraz z dopływów Odry na tym terenie, czyli np. z Raciborza, Kędzierzyna-Koźla, Krapkowic, Opola oraz z dopływów Odry z tego rejonu mogą zgłaszać swoje akcje właśnie do niej.

Akcja Czysta Odra to największa w Polsce inicjatywa poświęcona sprzątaniu Odry i jej dorzecza – od źródeł aż do Bałtyku. Organizatorem jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. W czasie poprzedniej edycji w ciągu 10 dni 20 tys. tysięcy wolontariuszek i wolontariuszy zebrało 145 ton śmieci. Czytaj więcej: II Międzynarodowa Akcja Czysta Odra zakończona

fot. arch. red.
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka