• +48 502 21 31 22

Coraz więcej ofert pracy

Projekt: Rynek pracy, depopulacja, edukacja

W listopadzie największy wzrost liczby ofert pracy miał miejsce wśród zawodów prawniczych.

Coraz więcej ofert pracy

Liczba nowych ofert pracy utrzymuje się na wysokim poziomie, a nawet rośnie. W listopadzie 2021 roku pracodawcy opublikowali na 50 największych portalach rekrutacyjnych 308 tysięcy nowych ofert pracy. To o 58 proc. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku, a także o 15 proc. wyższy niże w listopadzie 2019 roku, przed wybuchem pandemii.

Jak wynika z danych zebranych przez firmę Element dla Grant Thornton największy wzrost ofert pracy w listopadzie 2021 był wśród zawodów prawniczych (o 116 proc. rok do roku). Dużo ogłoszeń skierowanych było również do specjalistów zarządzających ludźmi (o 101 proc.), a także w pracy związanej z marketingiem i sprzedażą (85 proc.).

W największym stopniu pracownicy są poszukiwani w Krakowie i Warszawie, w najmniejszym zaś w Poznaniu i Katowicach. W największych miastach Polski przypada średnio 14,9 ofert pracy na 1000 mieszkańców (w zeszłym roku 7,8).

Z raportu Grant Thorton wynika również, że po październikowym spadku atrakcyjności ofert pracy, w listopadzie średnia liczba zachęt wzrosła do poziomu wrześniowego czyli 6,5 na jedną ofertę. Najczęściej pracodawcy oferowali swoim pracownikom szkolenia- 70 proc. firm, w porównaniu z listopadem zeszłego roku oznacza to wzrost o 10 pkt. proc.. Kolejnym oferowanym benefitem są pakiety medyczne (wzrost z 55 proc. w październiku do 61 proc. w listopadzie). Wzrósł również odsetek ofert pracy, które dopuszczają możliwość pracy zdalnej (z 13 proc. do 16 proc.).

/źródło: pulsHR, oprac. d/

fot. freepik.com

Podobe artykuły

Wyszukiwarka