• +48 502 21 31 22

Biznesowa integracja Subregionu Zachodniego w Rybniku

Rybnickie Śniadanie Biznesowe Subregionu Zachodniego skupiło około 100 osób - przedsiębiorców, samorządowców, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu i urzędników wydziałów gospodarczych.

Biznesowa integracja Subregionu Zachodniego w Rybniku

W programie spotkania znalazły się krótkie wystąpienia, prezentacja biznesów i inicjatyw oraz tradycyjna wymiana wizytówek. Śniadanie biznesowe Subregionu Zachodniego odbyło się w Zabytkowej Kopalni "Ignacy" i było drugim spotkaniem, mającym na celu integrację przedsiębiorców i samorząd w Subregionie Zachodnim. Pierwsze śniadanie biznesowe odbyło się w lutym w Wodzisławiu Śląskim.

Pierwsze śniadanie biznesowe integrujące przedsiębiorców i samorząd w Subregionie Zachodnim - zobacz relację

Spotkania w takiej formie są świetną okazją do zdobycia i rozwinięcia kontaktów biznesowych. - W Rybniku szczególną uwagę zwraca obecność doświadczonych przedsiębiorców, którzy rozumieją rolę relacji i bezpośredniego kontaktu, efektywnie prowadzą swoje firmy, chętnie dzielą się wiedzą i reprezentują partnerskie podejście do współpracy. W kontekście Inkubatorów Przedsiębiorczości jest to szczególnie istotne. Wiele osób zadeklarowało swoje wsparcie dla nowo powstałych firm oraz osób zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej. Mamy do czynienia z czymś na kształt lokalnego patriotyzmu gospodarczego. Uzyskane kontakty zostaną wykorzystane, aby zgodnie z misją Inkubatorów wspierać przedsiębiorców we wczesnym okresie ich funkcjonowania - podkreśla Sebastian Garbacz, doradca biznesowy Inkubatora Przedsiębiorczości w Rybniku.

- Środowiska biznesowe skupione w wielu różnych organizacjach zaczynają się spotykać. To dobra wiadomość. Cieszy też coraz większa obecność i aktywność ludzi niekoniecznie gdzieś zrzeszonych, z ciekawymi pomysłami. Działania integrujące polegają przecież na tym, by bez zobowiązań móc się spotkać, wypowiedzieć i zaproponować jakieś rozwiązania. Liczymy, że śniadania biznesowe przyciągną ludzi, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem będą skłonni dzielić się na spotkaniach branżowych czy tematycznych, które także mamy w planach - podsumowuje Ireneusz Burek z Raciborskiej Izby Gospodarczej.

Spotkania w Subregionie Zachodnim i działania na rzecz integracji gospodarczej są obserwowane i zyskują uznanie partnerów z regionu morawsko-śląskiego. - Tym razem gościliśmy kilku przedstawicieli czeskich środowisk biznesowych. W najbliższych tygodniach te rozmowy będą kontynuowane. Będziemy zastanawiać się, w którą stronę mogą pójść wspólne działania. W tym momencie nasuwają się trzy możliwe obszary polsko-czeskiej współpracy: czyste powietrze, integracja ponad granicami i zapobieganie ubytkowi liczby mieszkańców w naszych regionach. Ustaliliśmy, że nad konkretami będziemy pracować w Czechach podczas kwietniowego spotkania - mówi Krzysztof Dybiec, Prezes Izby Gospodarczej Wodzisław Śląski.

Przedsięwzięcie pilotują prowadzone przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS Inkubatory Przedsiębiorczości z Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i Raciborza oraz Izba Gospodarcza Wodzisław Śląski. Wydarzenie wspiera Miasto Rybnik oraz Bank BGŻ BNP Paribas. Spotkanie objął Patronatem Honorowym Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego. Kolejne Śniadanie Biznesowe Subregionu Zachodniego odbędzie z końcem kwietnia w Raciborzu.

Kolejne Śniadanie Biznesowe Subregionu Zachodniego odbędzie się z końcem kwietnia w Raciborzu.

Zobacz obszerną fotorelację ze śniadania biznesowego w Rybniku na raciborz.com.pl

 

Podobe artykuły

Wyszukiwarka