• +48 502 21 31 22

Wielki powrót śniadań biznesowych po pandemii

Projekt: Spotkania networkingowe Spotkania branżowe Śląskie Porozumienie Gospodarcze ŚLĄSK.ONLINE Porozumienia i umowy Współpraca polsko-czeska

Integracja firm jest jednym z priorytetów Śląskiego Porozumienia Gospodarczego realizowanym poprzez śniadania biznesowe.

Wielki powrót  śniadań biznesowych po pandemii

W piątek 03 września 2021 w Jordaszce odbyło się, pierwsze po pandemii, śniadanie biznesowe. Celem spotkania była prezentacja efektów działań oraz omówienie planów na przyszłość.

Śniadanie rozpoczęło się rejestracją gości i ich powitaniem. Obecni byli uczestnicy z wielu branż: fotowoltaicznej, usługowej, sportowej, spożywczej, a również z zakresu finansów i prawa. Wśród biorących udział znaleźli się także czescy partnerzy.

Wiceprezes Śląskiego Porozumienia Gospodarczego Krzysztof Dybiec zaprezentował plany śniadaniowe. - Bardzo ważną sprawą dla naszego regionu jest budowa fabryki EkoOkien, planowane jest zatrudnienie tysiąca osób, czyli naszych pracowników. W związku z tym, również w tym kierunku będą odbywały się śniadania- mówił. Dodał również, iż w Gorzyczkach będzie powstawał port rzeczny i warto zainwestować w działania z nim związane.

Następnie prezes stowarzyszenia Ireneusz Burek przedstawił platformę PLUSYdlaBIZNESU, dzięki której istnieje możliwość integracji, a także projekty kupujlokalnie i pracujlokalnie.
- Naszą misją jest integracja- podkreślił. Zapoznał z projektem kupujlokalnie, dzięki któremu firmy mogły wejść do grona tysięcy osób i zaprezentować swoje usługi.

- W związku z rynkiem pracy, ze wzmocnieniem biznesu z punktu widzenia rekrutacji, otwieramy drugi projekt, który nazywa się pracujlokalnie- powiedział prezes stowarzyszenia ŚLĄSK.ONLINE

- Chcemy nie tylko chronić miejsca pracy, ale też pomagać firmom znaleźć pracowników- podsumował.

Z możliwościami współpracy transgranicznej między polskimi a czeskimi firmami w krótkiej prelekcji zapoznał Wiesław Firla, polski adwokat w Czechach.

- Zasadniczym problemem, dla firm które chciałyby wejść na czeski rynek jest brak dostatecznych informacji o tym jak założyć firmę, jakim sposobem działać, jakie są obowiązki. Przepisy są wprawdzie dosyć podobne, ale z drugiej strony jest dużo różnic. Czasem nawet błahostki mogą spowodować powstanie poważnych problemów.- podkreślił Wiesław Firla.

Renomowana Kancelaria adwokacka Wiesława Firli świadczy najwyższej klasy usługi prawne w Czechach i na Słowacji. Oferują pomoc prawną polskim podmiotom gospodarczym przede wszystkim w zakresie zakładania spółek handlowych, prawa handlowego, prawa dla przedsiębiorców, prawa cywilnego itd.

Śniadanie zorganizowane przez Śląskie Porozumienie Gospodarcze tradycyjnie wiązało się z możliwością prezentacji oraz krótkiego networkingu. Każdy gość miał 30 sekund na przedstawienie swojej działalności. Około 30 przedsiębiorców zechciało zaprezentować swoje firmy oraz swoje potrzeby. Następnie miał miejsce czas, kiedy doszło do wzajemnego zapoznania się uczestników i wymiany wizytówek między potencjalnymi kontrahentami.

Już dziś zapraszamy Was na kolejne śniadanie: Międzynarodowe śniadanie biznesowe na granicy – 6.10.2021

Zobacz więcej zdjęć na raciborz.com.pl

/oprac. d/

fot. Adrianna Sikorska

Podobe artykuły

Wyszukiwarka