• +48 502 21 31 22

ŚLĄSK.ONLINE - o wsparciu finansowym dla śląskich firm na spotkaniu biznesowym w Żorach

Projekt: Spotkania networkingowe Spotkania branżowe Śląskie Porozumienie Gospodarcze ŚLĄSK.ONLINE Promocja biznesu

"Przy kawie o biznesie - Żory" - to kolejne wydarzenie w Subregionie Zachodnim, organizowane w ramach integracji biznesu. Tym razem w programie interesujące wykłady Funduszu Górnośląskiego na temat możliwych form wsparcia finansowego oraz współpracy zagranicznej.

5 listopada w Domu Przyjęć Arkadia w Żorach odbyła się kolejna edycja śniadania biznesowego „Przy kawie o biznesie”. Podobnie jak w poprzednich edycjach, głównym celem spotkania była wzajemna integracja lokalnych przedsiębiorców, poszukiwanie wsparcia finansowego i partnerów zagranicznych.

Śniadanie rozpoczęło się powitaniem gości i ich rejestracją. Spotkanie zostało otwarte przez prezesa Śląskiego Porozumienia Gospodarczego Ireneusza Burka, który w kilku zdaniach poruszył temat bieżących działań w Subregionie Zachodnim oraz Kraju Morawsko-Śląskim. Wspomniał o poprzedniej edycji śniadania biznesowego, które odbyło się w czeskim Bohuminie.

Wśród zaproszonych gości była Renata Jawor z Funduszu Górnośląskiego S. A. Poruszono temat wsparcia finansowego dla firm ze Śląska.

-W ramach Funduszu Górnośląskiego, który działa od ponad 25 lat, naszym zadaniem jest trzymanie „ręki na pulsie” o tym co się dzieje na rynku prawa dla przedsiębiorców. Wprowadzamy programy z różnych środków czy rządowych, budżetowych czy unijnych, które są siłą napędową naszej gospodarki. Mamy specjalistów, infrastrukturę i możliwości by takie programy dla Państwa realizować – mówiła Renata Jawor

- Poza programem Enterprise Europe Network, mamy jeszcze dwa programy: usługi rozwojowe czyli dotacje na szkolenia oraz fundusz pożyczkowy. Każdy z Państwa może skorzystać nawet z 80 % refundacji na to by podnieść kwalifikacje swoich pracowników bądź swoje własne.- zaznaczyła przedstawicielka FGSA
Zaprezentowała również sposób działania bazy usług rozwojowych.

O bezpłatnych narzędziach do pozyskiwania partnerów zagranicznych mówiła Aleksandra Szarek z Funduszu Górnośląskiego S. A. , prezentująca projekt zespołu Enterprise Europe Network.

-Możemy przekazać Państwu czy jest to partner wiarygodny, czy mniej znany, kiedy został zarejestrowany. Oferujemy doradztwo jak rozwijać się za granicą, w kwestiach prawnych czy ochrony własności intelektualnej. Pomagamy również poszukiwać gospodarczych partnerów zagranicznych – przedstawiła Aleksandra Szarek.

Śniadanie, którego organizatorem było Śląskie Porozumienie Gospodarcze zwyczajowo zakończyło się możliwością prezentacji oraz krótkim networkingiem. Każdy gość miał 30 sekund żeby zaprezentować swoją działalność oraz tego czego poszukuje. Uczestnicy następnie mieli okazje poznać się wzajemnie i nawiązać korzystne partnerstwa.

Zobacz galerię zdjęć na portalu raciborz.com.pl

Czytaj również: Wielki powrót śniadań biznesowych 

/oprac. d/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka