• +48 502 21 31 22

Będzie dłuższy urlop wypoczynkowy dla pracowników?

Związkowcy podkreślają, że należy również zacząć rozmawiać o prawie do wypoczynku dla osób prowadzących własną działalność.

Będzie dłuższy urlop wypoczynkowy dla pracowników?

NSZZ Solidarność postuluje, aby wydłużyć urlop wypoczynkowy dla pracowników. Argumentuje, że aktualne przepisy pochodzą z lat 70. i należy je zmienić.

Związkowcy z Solidarności w swojej opinii do programu "Aktywny Rodzic" Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki społecznej wskazali, że przede wszystkim należy zająć się "zagadnieniem efektywnego prawa do wypoczynku pracowników". Podkreślają oni, że niezbędna jest dyskusja nad wydłużeniem urlopu dla pracowników. – Obecne regulacje sięgają lat 70. XX w. i cały wieloletni wzrost gospodarczy Polski nie przełożył się na żaden progres w zakresie wymiaru urlopu wypoczynkowego – wskazują. Zaznaczają, że należy również zacząć rozmawiać o prawie do wypoczynku dla osób prowadzących własną działalność.

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych już wcześniej proponowało, by np. stopniowo wydłużać wolne do 35 dni rocznie i żeby zrównać wymiar urlopu dla wszystkich pracowników.

Czytaj także: Czterodniowy tydzień pracy coraz bliżej. "Takie są oczekiwania społeczne"

fot. freepik.com
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka