• +48 502 21 31 22

Większość przedsiębiorców przeciwko czterodniowemu tygodniu pracy

Pomysł ten podoba się tylko 24% pracodawcom, w tym 25% małym firmom, 22% dużym i 21% średnim.

Większość przedsiębiorców przeciwko czterodniowemu tygodniu pracy

Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk chce, aby wdrożono w Polsce przepisy skracające czas pracy. Z badań ClickMeeting wynika, że za wprowadzeniem czterodniowego tygodnia pracy jest 66% Polaków, 19% jest przeciw, a 15% nie ma zdania. 65% ankietowanych uważa, że taki model wykonywania obowiązków wpłynąłby pozytywnie na ich poziom zadowolenia z pracy, a 43% pytanych sądzi, że czterodniowy tydzień pracy zwiększy produktywność.

Większości przedsiębiorców nie podoba się jednak takie rozwiązanie. 76% nie popiera pomysłu wprowadzenia czterodniowego tygodnia pracy, z czego 78% wśród pytanych dużych firm, 77% średnich i 75% małych. Pomysł ten podoba się tylko 24% pracodawcom, w tym 25% małym firmom, 22% dużym i 21% średnim – wynika z kwietniowego badania "Indeks Biznesu", które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

W ramach badania zapytano także o środki z Krajowego Planu odbudowy. 61% przedsiębiorców spodziewa się, że odblokowanie pieniędzy z KPO będzie miało pozytywny wpływ na ich firmy. Uważa tak 72% dużych firm, 63% średnich i 59% małych. Z poglądem tym nie zgadza się 38% przedsiębiorców. Najwięcej wątpiących jest wśród firm małych (40%). O pozytywnym wpływie pieniędzy z KPO na biznes nie jest też przekonanych 37% średnich firm i 26% dużych.

Ponadto 60% przedsiębiorców chce, aby ich firma miała możliwość angażowania się w proces tworzenia prawa na poziomie Unii Europejskiej. Szczególnie za tym opowiadają się firmy duże (76%), ale także 61% średnich i 59% małych. Natomiast 39% przedsiębiorców nie ma potrzeby angażowania się w tworzenie prawa na poziomie UE.

Czytaj także: Skutki skrócenia czasu pracy pozytywne dla pracowników i firm

fot. unsplash.com
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka