• +48 502 21 31 22

Zabytki z regionu z dofinansowaniem na renowację

W drugim naborze do dofinansowania zostały przeznaczone m.in. barokowa figura św. Jana Nepomucena na pl. Długosza czy organy z kaplicy Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Zabytki z regionu z dofinansowaniem na renowację

Miasto Racibórz otrzyma wsparcie finansowe na konserwacje trzech kolejnych obiektów w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

W drugim naborze do dofinansowania zostały przeznaczone trzy zabytki: barokowa figura św. Jana Nepomucena zlokalizowana na pl. Długosza (dotacja na kwotę 150 000 zł), zachowany średniowieczny relikt muru w piwnicy Raciborskiego Centrum Kultury (150 000 zł) i elewacja modernistycznego kościoła pw. św. Józefa w Raciborzu (117 600 zł). Z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków do Raciborza popłyną także pieniądze dla powiatu raciborskiego na konserwację organów z kaplicy Zamku Piastowskiego w Raciborzu oraz na renowację zabytkowej auli w Zespole Szkół Ekonomicznych.

W pierwszej edycji programu dotacje w wysokości łącznie 1 280 000,00 zł otrzymały takie obiekty jak: Zabytkowy Spichlerz Chłopski, Muzeum w Raciborzu i kościół pw. Matki Bożej Różańcowej w Raciborzu.

Ponadto w regionie środki powędrują m.in. na: prace restauratorskie przy krzyżach przydrożnych zlokalizowanych na terenie gminy Kornowac, remont kapliczki św. Błażeja w Pogrzebieniu, częściową renowację zewnętrzną kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wojnowicach, remont mostu na trasie kolejki wąskotorowej w Rudach na odcinku Rudy - Stodoły realizowany w formule zaprojektuj i wybuduj czy odbudowę głównej wieży w Pałacu w Krowiarkach.

Pełna lista dofinansowanych inwestycji w woj. śląskim.

oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka