• +48 502 21 31 22

Polski Ład: Ruszył kalkulator wynagrodzeń

Osoby zatrudnione na umowę o pracę i umowy zlecenia już od piątku mogą korzystać z nowego narzędzia.

Polski Ład: Ruszył kalkulator wynagrodzeń

Ministerstwo Finansów uruchomiło 1 lipca kalkulator do obliczania wynagrodzenia netto dla podatników pracujących na umowie o pracę i umowie zlecenie. To efekt wejścia w życie nowych zasad podatkowych Polskiego Ładu. Kalkulator będzie wprowadzany w pięciu fazach.

Osoby zatrudnione na umowę o pracę i umowy zlecenia już od piątku mogą korzystać z kalkulatora. Nowe narzędzie można znaleźć na stronie podatki.gov.pl/niskiepodatki. 8 lipca zostanie wprowadzony kalkulator dla zbiegów umów o pracę i umów zlecenia, 15 lipca dojdą emerytury i zbiegi umów z emeryturą, 22 lipca – wspólne rozliczenie z małżonkiem, a 5 sierpnia wystartuje kalkulator dla działalności gospodarczej.

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która weszła w życie 1 lipca, potocznie nazywana "Niskimi Podatkami", zakłada m.in. obniżenie stawki PIT z 17% na 12%, pozostawienie podniesionej od 1 stycznia 2022 r. wyższej kwoty wolnej od podatku – 30 tys. zł, pozostawienie wyższego progu dochodowego (120 tys. zł), po którego przekroczeniu płaci się 32% PIT oraz likwidację ulgi dla klasy średniej.

Czytaj także: Polski Ład 2.0 od lipca. Jak będą wyglądały pensje Polaków?

fot. pixabay.com
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka