• +48 502 21 31 22

Polskie babcie pomagają uchodźcom z Ukrainy

Dzięki akcji można zostać "przyszywaną" babcią na czas adaptacji rodzin i dzieci do nowej sytuacji i otoczenia.

Polskie babcie pomagają uchodźcom z Ukrainy

Najsłynniejsza babcia w Polsce - Beata Borucka, znana jako Mądra Babcia - organizuje akcję, która ma zachęcić polskie babcie do pomocy przy opiece nad dziećmi uchodźców z Ukrainy. Projekt "Polskie babcie dla dzieci z Ukrainy" to inicjatywa polegająca na zorganizowaniu wsparcia i pomocy dzieciom ukraińskich uchodźców. Pod numerem telefonu 727 207 020 uruchomiona została infolinia z konsultantami porozumiewającymi się w języku polskim, ukraińskim oraz rosyjskim.

- Największymi ofiarami tej tragedii są oczywiście dzieci, dla których wydarzenia ostatnich dni są ogromną traumą. Tym dzieciom potrzebny jest teraz spokój, troska, cierpliwość, ciepło i poczucie bezpieczeństwa, a ich matkom chwila oddechu. Jako babcia trojga wnucząt oraz liderka ponad 300 tys. polskich babć wpadłam na pomysł, abyśmy zostały „przyszywanymi” babciami dla tych przerażonych i zalęknionych dzieci – mówi blogerka Beata Borucka.

W akcję polskich babć zaangażowali się twórcy aplikacji SeniorApp, łączącej potrzebujących i chętnych do pomocy z całej Polski. - Tworząc naszą aplikację, chcieliśmy ułatwić życie seniorom – każdy z nich może za jej pośrednictwem znaleźć opiekuna, który będzie świadczył usługi porządkowe, opiekuńcze czy medyczne. W obecnej sytuacji role się zmieniają – dziś to seniorzy mogą ułatwić życie uchodźcom, pomagając im odnaleźć się w naszym kraju po ciężkich przeżyciach – mówi Przemysław Mroczek, współzałożyciel platformy.

Jak dodaje, firma błyskawicznie dopasowała swoją aplikację do obecnej sytuacji i potrzeb wsparcia uchodźców z dotkniętej wojną Ukrainy. W ciągu 24 godzin stworzyli w aplikacji miejsce kontaktu, przygotowali materiały informacyjne i zorganizowali centrum informacyjne w językach polskim, ukraińskim i rosyjskim.

fot. pexels.com
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka