• +48 502 21 31 22

Wsparcie do 69 tys. zł w programie "Czyste Powietrze". Jakie warunki trzeba spełnić?

Do tej pory w programie złożono ponad 380 tys. wniosków na kwotę przekraczającą 6 mld zł.

Wsparcie do 69 tys. zł w programie "Czyste Powietrze". Jakie warunki trzeba spełnić?

W programie "Czyste Powietrze", w którym można otrzymać dopłatę do wymiany starych pieców czy docieplenia domów jednorodzinnych, zaszły kolejne zmiany. Od dziś, 25 stycznia, osoby o najniższych dochodach mogą ubiegać się nawet o 69 tys. zł dotacji. Największy rządowy program antysmogowy przewiduje też zwiększenie progu dofinansowania do 90% kosztów inwestycji.

Do tej pory w programie złożono ponad 380 tys. wniosków na kwotę przekraczającą 6 mld zł. Podstawowy poziom dofinansowania dla właścicieli i współwłaścicieli budynków, których dochody nie przekraczają 100 tys. zł rocznie, to 25 tys. zł, a w przypadku inwestycji z mikroinstalacją fotowoltaiczną - 30 tys. zł.

W trzeciej części programu o najwyższe dofinansowanie, bo do 69 tys. zł dotacji przy 90% kosztów kwalifikowanych, mogą ubiegać się osoby o najniższych dochodach. Przeciętny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego w tym przypadku wynosi do 900 zł w gospodarstwach wieloosobowych lub do 1260 zł w gospodarstwach jednoosobowych.

Podwyższony poziom dofinansowania, do 37 tys. zł dotyczy wnioskodawców, których przeciętny miesięczny dochód na osobę wynosi do 1564 zł w gospodarstwie wieloosobowym i do 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Po wcześniejszych zmianach w programie o dofinansowanie i kredyt na termomodernizację oraz wymianę źródła ciepła w budynku jednorodzinnym można ubiegać się również w bankach.

Szczegóły można znaleźć na stronie czystepowietrze.gov.pl.

fot. freepik.com
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka