• +48 502 21 31 22

Który kraj na świecie jest najlepszy do pracy zdalnej?

Jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo, najwyżej oceniono kraje europejskiej – pierwszą trójkę tworzą Słowacja, Litwa i Niemcy. Polska jest na siódmej pozycji.

Który kraj na świecie jest najlepszy do pracy zdalnej?

Najlepszym krajem do pracy zdalnej są Niemcy. Kolejne miejsca zajmują Dania i Stany Zjednoczone. W pierwszej dziesiątce poza USA i Singapurem znajdują wyłącznie państwa europejskie. Polska jest 13. na 66 sklasyfikowanych państw. Zestawienie przygotowała zajmująca się cyberbezpieczeństwem firma NordLayer, która dokonując oceny, bazowała na czterech filarach: cyberbezpieczeństwie, dostępności cyfrowej, warunkach ekonomicznych i socjalnych oraz zarządzaniu pandemią COVID-19.

Jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo, najwyżej oceniono kraje europejskiej – pierwszą trójkę tworzą Słowacja, Litwa i Niemcy. Polska jest na siódmej pozycji. Z kolei krajem o największej dostępności cyfrowej jest Korea Południowa oferująca swoim mieszkańcom najszybszy internet na świecie. Kolejne są Singapur i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Polskę sklasyfikowano w tej kategorii na 27. miejscu.

– Od początku pandemii praca zdalna lub hybrydowa stały się powszechnym zjawiskiem nawet w przedsiębiorstwach, które wcześniej stawiały wyłącznie na bezpośrednią interakcję i pracę w biurze. Według rankingu w Polsce istnieją dość dobre warunki do pracy zdalnej i trudno się z tym nie zgodzić. Na początku epidemii wiele rodzimych firm nie potrafiło się przystosować do nowych realiów, co skrzętnie wykorzystywali hakerzy. Jednak z upływem czasu przedsiębiorstwa radziły sobie coraz lepiej, inwestując w VPN czy nowoczesne systemy bezpieczeństwa, takie jak np. EDR, a nawet zabezpieczenia dla smartfonów – komentuje Mariusz Politowicz z firmy Marken.

Jeśli chodzi o warunki ekonomiczne i socjalne, tutaj nawyżej w rankingu są Kanada, Wielka Brytania i Portugalia, a Polska zajęła 15. miejsce. Pod kątem zarządzania epidemią najlepiej oceniono USA, Tajlandię i Australię, natomiast Polska jest 40.

Jeszcze w te wakacje mogą wejść w życie przepisy dotyczące pracy zdalnej, na które pracodawcy czekają od początku pandemii. Czytaj więcej: Praca zdalna zostanie uregulowana. Projekt nowelizacji Kodeksu pracy przyjęty

fot. unsplash.com
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka