• +48 502 21 31 22

Ponad 8 tysięcy uczestników akcji #kupujlokalnie

Branża: Spożywcze Piekarnie Pizzerie Restauracje Restauracje, fast food
Projekt: Program Wsparcia Rynku Pracy #kupujlokalnie

Członkowie grup mogą promować lokalne firmy, przedstawiać swoje oferty, polecać konkretnych przedsiębiorców czy szukać lokalnie konkretnej usługi. Teraz nasze grupy na Facebooku liczą łącznie ponad 8 tysięcy członków.

Pandemia koronawirusa uderzyła we wszystkie płaszczyzny naszego życia, a jedną z grup, która najmocniej odczuła jej negatywne skutki, jest grupa lokalnych przedsiębiorców. W okresie załamania rynku gospodarczego najbardziej poszkodowane zostały małe firmy i firmy rodzinne. Akcja #kupujlokalnie powstała po to, aby wesprzeć właśnie ich. Akcja społeczna prowadzona jest przez portal raciborz.com.pl oraz PLUSYdlaBIZNESU.pl, wspierana przez Gazetę Informator. Ideą akcji jest popularyzacja lokalnych produktów i miejscowych przedsiębiorców, a także ratunek lokalnych miejsc pracy. Pamiętajmy, że im więcej kupujemy lokalnie, tym większy przychód generujemy do lokalnego budżetu. Zamiast kupować w hipermarketach z obcym kapitałem, warto odwiedzić warzywniak za rogiem.Ponad 8 tysięcy członków

W ramach akcji na Facebooku powstały grupy zrzeszające ludzi z konkretnych miejscowości, i tak powstała np. grupa #kupujlokalnie RACIBÓRZ, #kupujlokalnie WODZISŁAW ŚLĄSKI czy #kupujlokalnie GORZYCE. Członkowie grup mogą promować lokalne firmy, przedstawiać swoje oferty, polecać konrketnych przedsiębiorców czy szukać lokalnie konkretnej usługi. Grupy służą do komunikacji, informacji i budowania współpracy. Od początku założenia grup w Raciborzu czy Wodzisławiu Śląskim obserwowaliśmy dynamiczny wzrost liczby członków i osób zainteresowanych miejscowym biznesem. Teraz nasze grupy na Facebooku liczą łącznie ponad 8 tysięcy osób.

Promocja firm

W ramach akcji umożliwiono także publikację ogłoszeń lokalnych przedsiębiorców na platformie PLUSYdlaBIZNESU. To serwis dedykowany przedsiębiorcom, na którym, dzięki rejestracji, mogą promować swoją działalność, a który jest jednocześnie źródłem aktualnych informacji ze świata rynku pracy, biznesu i gospodarki czy ekologii. W ramach akcji #kupujlokalnie na platformie PLUSYdlaBIZNESU zarejestrowało się prawie 100 firm z powiatu raciborskiego i wodzisławskiego.

Kupuj lokalnie

Dziękujemy wszystkim obecnym członkom grup za wkład we wsparcie lokalnego rynku, a także za zaufanie i zaangażowanie. Zachęcamy także wszystkich tych, którzy jeszcze nie dołączyli do akcji.

Fot. Freepik 

 

Firmy, które dołączyły do akcji #kupujlokalnie:

branża usługowa

Gallus Centrum Rozwoju Osobistego i Neuroterapii

Ośrodek Diagnozy, Terapii i Rozwoju „Okno na Świat”

Terapeutyczne Przedszkole „Okno na Świat”

Bonimex – Producent osłon okiennych

Szkoła Językowa Optimistic Education

Akademia Stylu Maluszka

Usługi i doradztwo językowe Przemysław Grzybek

ICD GROMEK

MIKA Car Detailing

Salon fryzjerski Prestige


ZOBACZ WIĘCEJ FIRM 

 

Podobe artykuły

Wyszukiwarka