• +48 502 21 31 22

WFOŚiGW w Katowicach rozpoczął nabór wniosków w programie Moja Woda

Projekt: Ekologia

Dofinansowanie w wysokości do 5 tys zł można uzyskać na zakup, montaż, budowę i uruchomienie instalacji pozwalającej na zagospodarowanie deszczówki i wód roztopowych na terenie nieruchomości.

Artykuł opracowany przez:

PLUSY dla BIZNESU

Platforma Gospodarcza PLUSYdlaBIZNESU - serwis dedykowany dla przedsię...

Firma działa w branżach:
Redakcje, wydawcy, gazety, media
Stowarzyszenia, kluby i związki

Wyłapywanie i gromadzenie w przydomowych zbiornikach wody opadowej i roztopowej i późniejsze jej wykorzystywanie to główny cel programu Moja Woda. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczął dziś, 1 lipc,a nabór wniosków. Na przydomową instalację można otrzymać do 5 tys. zł dotacji. Łączny budżet programu przygotowanego przez Ministerstwo Klimatu i NFOŚiGW wynosi 100 mln zł.

- Musimy zrobić wszystko, żeby w jak największym stopniu chronić nas przed skutkami zmian klimatycznych. To jest oferta dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą stworzyć na swojej posesji przydomowe instalacje pozwalające na wyłapywanie i wykorzystywanie deszczówki, którą później będzie można wykorzystać np. do podlewania ogródka. Chodzi o to żeby nie trafiała ona do kanalizacji czy do rowów odwadniających - mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Dofinansowanie można uzyskać na zakup, montaż, budowę i uruchomienie instalacji pozwalającej na zagospodarowanie deszczówki i wód roztopowych na terenie nieruchomości. Są to m.in. przewody odprowadzające wody opadowe zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego i podziemnego, otwartego lub zamkniętego, szczelnego lub infiltracyjnego.

- Dofinansowanie sięgać będzie do 5 tys. zł, ale nie więcej niż 80% kosztów kwalifikowanych inwestycji – dodaje Tomasz Bednarek.

Przygotowany przez Ministerstwo Klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Program Moja Woda będzie realizowany w latach 2020–2024, przy czym podpisywanie umów o dotacje zaplanowano do 30 czerwca 2024 r., a wydatkowanie środków do końca 2024 r. Budżet całego programu to 100 mln zł, co pozwoli na sfinansowanie aż 20 tys. instalacji przydomowej retencji i zatrzymanie 1 mln metrów sześciennych wody rocznie.

Szczegóły na wfosigw.katowice.pl/ogloszenie-o-naborze-01-07-2020.html.

Fot. unsplash.com

 

Podobe artykuły

Wyszukiwarka