• +48 502 21 31 22

ESG – transformacja czy katastrofa? Konferencja na Zamku Piastowskim w Raciborzu

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć, jak zmiany w regulacjach i rosnące znaczenie zrównoważonego rozwoju wpłyną na ich biznes

ESG – transformacja czy katastrofa? Konferencja na Zamku Piastowskim w Raciborzu

17 czerwca na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się konferencja "ESG – transformacja czy katastrofa? Przedsiębiorczość w czasach ESG i zrównoważonego rozwoju". W tej trakcie poruszone zostaną kluczowe tematy związane z CSR (Społeczna Odpowiedzialność Biznesu), ESG (Environmental, Social, Governance), emisjami, energią, opłatami środowiskowymi oraz komunikacją ESG. Omówione zostanie również, jak przedsiębiorstwa mogą realizować działania społeczne i jak zmiany prawne wpływają na ich działalność.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć, jak zmiany w regulacjach i rosnące znaczenie zrównoważonego rozwoju wpłyną na ich biznes. Celem jest dostarczenie praktycznej wiedzy, która pozwoli nie tylko sprostać nowym wyzwaniom, ale również wykorzystać je jako szansę na zwiększenie konkurencyjności. Zmiany prawne są dynamiczne i szerokie, dlatego pomysłodawcy konferencji chcą, aby przedsiębiorcy zrozumieli ryzyka oraz możliwości, jakie niesie ze sobą wdrożenie zasad ESG.

Gośćmi specjalnymi będą politycy, samorządowcy, przedstawiciele organizacji przedsiębiorców i instytucji otoczenia biznesu, eksperci z branży oraz lokalni przedsiębiorcy z sektora MŚP i dużych firm. Honorowy patronat nad konferencją objął prof dr hab. inż. Jerzy Buzek – Poseł do Parlamentu Europejskiego w latach 2004-2024, były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego i Prezes Rady Ministrów, Kawaler Orderu Orła Białego, profesor nauk technicznych Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Obecni będą także m.in. posłanka Gabriela Lenartowicz, europoseł Łukasz Kohut, prezydent Raciborza Jacek Wojciechowicz, prezydent Rybnika Piotr Kuczera i starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

PROGRAM:
9:00-10:00 Rozpoczęcie konferencji Przywitanie gości i uczestników. Inauguracja konferencji. Podpisanie listu intencyjnego
10:00-10:30 Prezentacja. Referat wprowadzający. Prof. dr hab. inż. Marcin Lutyński
10:35-10:55 Sesja techniczna. Energia i Ślad Węglowy. Prowadzenie: Joanna Kruszewska
11:00-12:30 Dyskusja panelowa. Zagadnienia techniczne: energia, emisje, opłaty
12:30-13:30 Przerwa na kawę i poczęstunek. Networking
13:35-13:55 Sesja strategiczna: Komunikacja ESG w strategii firmy. Prowadzenie: Aleksandra Dik
14:00-15:30 Dyskusja panelowa. Komunikacja, PR, strategia organizacji
15:35-15:50 Prezentacja: Technologie kosmiczne dla równoważonego rozwoju. Mgr. inż. arch. Wiktoria Dziaduła
15:50 Podsumowanie i zakończenie konferencji. Pożegnanie gości i uczestników

Rejestracja odbywa się na stronie app.evenea.pl/event/897135-1.

fot. freepik.com
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka