• +48 502 21 31 22

Europejski Kongres Przemysłu i Energetyki "Industry in transition" w Katowicach

Organizatorzy zapraszają przedstawicieli dużych firm, jak i małych i średnich współpracujących z sektorem przemysłowym i energetycznym oraz wszystkich zainteres

Europejski Kongres Przemysłu i Energetyki "Industry in transition" w Katowicach

W dniach 3-4 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach będzie miał miejsce Europejski Kongres Przemysłu i Energetyki "Industry in transition". Wydarzenie organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach to nowa pozycja w kalendarzu wydarzeń związanych z sektorem przemysłowym i energetycznym.

Kongres będzie miejscem wymiany wiedzy, doświadczeń oraz postulatów, umożliwiającym polskim i europejskim decydentom dyskusję na temat kierunków i zasad transformacji europejskiego sektora przemysłowego i energetycznego. Poruszone zostaną tematy kluczowych trendów kształtujących przyszłość tych branż oraz wypracowania najlepszych praktyk dostosowania ich do globalnych wyzwań klimatycznych i nowych technologii. Wśród uczestników znajdą się: przedstawiciele Rządu RP, posłowie i senatorzy, przedstawiciele instytucji centralnych związanych z sektorem przemysłowym i energetycznym, władze samorządowe, zarządzający kluczowymi przedsiębiorstwami, przedstawiciele uczelni wyższych i dziennikarze branżowych czasopism.

– Chcemy dać czytelny sygnał do Komisji i Parlamentu Europejskiego, że powinni wsłuchiwać się w głos przedsiębiorców. Zmiany klimatyczne, rosnące oczekiwania społeczne dotyczące zrównoważonego rozwoju wpływają na rosnącą konkurencję. Powinniśmy pamiętać, że przemysł jest głównym motorem rozwoju i źródłem innowacji. Jest także kluczowym elementem bezpieczeństwa polskiej gospodarki, odpowiada za 20% krajowego PKB. W miarę jak świat zmierza w kierunku redukcji CO2 i zielonej energii, musimy być gotowi na adaptację, by utrzymać konkurencyjność. Liczę, że dzięki wymianie opinii w trakcie Kongresu "Industry in transition" wspólnie poszukamy najlepszego kierunku nieuchronnych zmian, przed którymi wszyscy stoimy – zaprasza Tomasz Zjawiony, prezes RIG w Katowicach.

Organizatorzy zapraszają do udziału i dyskusji zarówno przedstawicieli dużych firm, jak i małych i średnich przedsiębiorstw współpracujących z sektorem przemysłowym i energetycznym, organizacji pozarządowych, studentów oraz wszystkich zainteresowanych poruszaną tematyką. Rejestracja oraz agenda wydarzenia na stronie intocongress.eu.

fot. arch. red.
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka