• +48 502 21 31 22

Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

Głównym tematem posiedzenia był regionalny i lokalny rynek pracy w kontekście stopy bezrobocia, jak również potrzeb i oczekiwań pracodawców.

Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

8 lutego w Starostwie Powiatowym w Raciborzu miało miejsce posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Spotkanie poprowadził wicestarosta raciborski Marek Kurpis, który pełni funkcję przewodniczącego rady, a gościem specjalnym był Grzegorz Sikorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Głównym tematem posiedzenia był regionalny (wojewódzki) oraz lokalny (powiatowy) rynek pracy w kontekście stopy bezrobocia, jak również potrzeb i oczekiwań pracodawców. Podczas spotkania dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu Mirosław Ruszkiewicz podsumował działania PUP-u w 2023 r. Ponadto zaakceptowano plan podziału środków Funduszu Pracy na poszczególne programy na 2024 r.

Z końcem stycznia liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu wynosi 1476, w tym 859 kobiet. W porównaniu do danych z grudnia liczba zarejestrowanych bezrobotnych zwiększyła się o 99. Womawianym okresie zgłoszono i pozyskano 594 wolne miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej. Stopa bezrobocia w powiecie raciborskim na koniec grudnia 2023 r. wynosi 3,3%.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

Galeria zdjęć

673_Posiedzenie_Powiatowej_Rady_Rynku_Pracy_(2).png
937_Posiedzenie_Powiatowej_Rady_Rynku_Pracy_(1).png
21_Posiedzenie_Powiatowej_Rady_Rynku_Pracy_(3).png
714_Posiedzenie_Powiatowej_Rady_Rynku_Pracy_(4).png
495_Posiedzenie_Powiatowej_Rady_Rynku_Pracy_(5).png

Podobne artykuły

Wyszukiwarka