• +48 502 21 31 22

Rybniczanie mogą zgłaszać pomysły na rewitalizację

Program służyć ma przeciwdziałaniu złożonym negatywnym zjawiskom w rybnickich dzielnicach poprzez działania o charakterze społecznym, gospodarczym, środowiskowym lub przestrzennym.

Rybniczanie mogą zgłaszać pomysły na rewitalizację

Miasto Rybnik zaprasza do zgłaszania przedsięwzięć, które przyczynią się do eliminacji lub ograniczenia negatywnych zjawisk na obszarach rewitalizacji w mieście. Chodzi o pomysły, które mogłyby zostać zrealizowane przez określone podmioty (np. Urząd Miasta, instytucje czy organizacje) lub też reprezentowany przez mieszkańców podmiot. Proponowane przedsięwzięcia mogą mieć charakter: społeczny, gospodarczy, środowiskowy, przestrzenno-funkcjonalny lub techniczny.

Zgłoszenie przedsięwzięcia nie jest równoznaczne z jego uwzględnieniem w treści Gminnego Programu Rewitalizacji,. Poszczególne propozycje analizowane będą pod kątem ich wykonalności oraz spójności z celami programu. Osoba lub podmiot składający formularz otrzyma informację, czy i w jakiej formie przedsięwzięcie zostało ujęte w ramach programu rewitalizacji. Pozytywne zweryfikowanie przedsięwzięcia zostaną wpisane na listę podstawową planowanych działań lub ujęte jako przedsięwzięcia uzupełniające GPR, a następnie poddane opiniowaniu.

Formularza należy złożyć do 13 września osobiście lub mailowo. Dostępne są na stronie Urzędu Miasta Rybnik. Szczegółowe informacje pod nr tel. 32 439 22 61.

Miasto Rybnik prowadzi prace nad Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Rybnika do roku 2030, który sporządzany jest dla obszaru rewitalizacji wyznaczonego w drodze uchwały Rady Miasta Rybnika (uchwała nr 1088/LXIII/2023 z dnia 23 marca 2023 r.) w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Obejmuje on podobszary stanowiące części sześciu dzielnic: Boguszowice Osiedle, Niedobczyce, Niewiadom, Paruszowiec-Piaski, Rybnik-Północ i Śródmieście. Program służyć ma przeciwdziałaniu złożonym negatywnym zjawiskom na tym obszarze poprzez działania o charakterze społecznym, gospodarczym, środowiskowym lub przestrzennym. W GPR zostaną zaprezentowane podstawowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne oraz uwzględnione propozycje dopuszczalnych przedsięwzięć rewitalizacyjnych, które przyczyniałaby się do osiągania celów programów, ale na moment sformułowania programu nie są skonkretyzowane co do lokalizacji, podmiotu realizującego, szczegółowego zakresu (np. urządzenie nowych terenów zieleni na obszarze rewitalizacji).

fot. arch. red.
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka