• +48 502 21 31 22

Konkurs „Zielona Pracownia” rozstrzygnięty. Tysiące złotych dla szkół z regionu

Dzięki konkursowi w szkołach województwa śląskiego powstało do tej pory 539 pracowni, które kosztowały ponad 22 mln zł.

Konkurs „Zielona Pracownia” rozstrzygnięty. Tysiące złotych dla szkół z regionu

Rozstrzygnięto konkurs „Zielona Pracownia” organizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Podczas tegorocznej edycji wpłynęło 155 zgłoszeń, z których wybranych zostało 100 projektów. Celem konkursu jest dofinansowanie w formie dotacji wniosków dotyczących utworzenia pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach IV-VIII szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. Maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 48 tys. zł.

Była to dziewiąta edycja konkursu. Dzięki niemu w szkołach województwa śląskiego powstało do tej pory 539 pracowni, które kosztowały ponad 22 mln zł.

W powiecie raciborskim po 48 tys. zł otrzymają: Szkoła Podstawowa nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu – "Ekorycerze – obrońcy przyrody", Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Raciborzu – Badacze przyrody na start!", SP im. M. Skłodowskiej-Curie w Pietrowicach Wielkich – "Kraina przygody, nauki i ekologii", ZSP w Rzuchowie – "Manufaktura młodych odkrywców", SP im. abp. J. Gawliny w Rudniku – "GeoKraina Złotego Ziarna", SP im. Josepha von Eichendorffa w ZSP w Grzegorzowicach – "H2O – tajemnica życia" oraz ZSO nr 1 w Raciborzu – "EkoJedynka".

Środki powędrują także m.in. do: ZSEU w Rybniku – "E-koło", SP nr 2 w ZSP nr 10 w Rybniku – "Pracownia (nie) z tej Ziemi", SP im. B. Strzałki w Lubomi – "Świat bliżej nas", SP im. R. Dworczaka i dr A. Wróbel w Syryni – "Czarny bocian i biała czapla z Wielikąta", ZSE w Wodzisławiu Śląskim – "EKObiom", ZS nr 1 w Wodzisławiu Śląskim – "Eko Dziewiątka", SP nr 3 w Pszowie – "EKOzakręceni – Misja Młodego Ekologa", SLiT w Rydułtowach – "Zielona Eko-Strefa na Skalnej", ZSP w Turzy Śląskiej – "Zielona Ostoja, SP nr 2 w Rydułtowach – "EKOKRAINA – życie z przyrodą" SP nr 12 im. J. Kukuczki w Jastrzębiu-Zdroju – "EKOenergia i EKOmateria".

Pełna lista laureatów konkursu „Zielona Pracownia”.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka