• +48 502 21 31 22

Zawodometr pomoże wybrać uczniom dalszą ścieżkę kształcenia

Zawodometr mierzy poziom pięciu typów zainteresowań i predyspozycji zawodowych oraz podpowiada, jakie zawody i typy szkół pasują do indywidualnych talentów.

Zawodometr pomoże wybrać uczniom dalszą ścieżkę kształcenia

Małopolski urząd marszałkowski dzięki środkom unijnym przygotował stronę internetową zawodometr.pl, na której jest "Test zainteresowań i predyspozycji zawodowych" dla uczniów szkół podstawowych.

– Test pomoże wam odpowiedzieć na nurtujące pytania dotyczące waszej przyszłości. Jaką szkołę wybrać? Jakie jest moje powołanie? Jakie mam zdolności? W jakim zawodzie mam szansę odnieść sukces? Zawodometr mierzy poziom pięciu typów zainteresowań i predyspozycji zawodowych oraz podpowiada, jakie zawody i typy szkół pasują do indywidualnych talentów. Ten test online przeznaczony jest dla uczniów kończących podstawówkę, jednak pomoże także ich rodzicom i opiekunom w doradzaniu przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Dla doradców zawodowych jest szybkim, prostym i bezpłatnym narzędziem wspomagającym pracę z uczniem – tłumaczy urząd.

Test składa się z dwóch części. Po uzupełnieniu pierwszej z nich uczeń dowie się, jakie ma zainteresowania – techniczne, przyrodnicze, humanistyczne, matematyczno-fizyczne czy społeczne. Druga część testu mierzy poziom predyspozycji do pracy w danych dziedzinach. – Jeżeli w obu częściach testu otrzymasz wysoki wynik w tych samych obszarach, będzie to oznaczać, że Twoje predyspozycje i zainteresowania są zbieżne. A co za tym idzie, jeśli zaplanujesz karierą zawodową w tych obszarach, przyszła praca będzie dla ciebie w przyszłości źródłem satysfakcji – opisuje UMWM.

fot. freepik.com
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka