• +48 502 21 31 22

Darmowe laptopy dla uczniów. "Nasze dzieci i młodzież muszą mieć kompetencje cyfrowe"

Nowe rozwiązanie ma być elementem wsparcia transformacji cyfrowej. Koszt programu wynosi 760 mln zł.

Darmowe laptopy dla uczniów. "Nasze dzieci i młodzież muszą mieć kompetencje cyfrowe"

Od września 2023 r. uczniowie rozpoczynający naukę w IV klasie szkoły podstawowej otrzymają nieodpłatnie laptopy, które będą służyły im na kolejnych etapach edukacji. Sprzęt trafi do 370 tys. uczniów.

Premier Mateusz Morawiecki, ogłaszając nowy pomysł rządu, podkreślił, że jeszcze 20 lat temu komputer był jedynie dodatkiem do życia. – Dzisiaj jest już niezbędnym instrumentem do funkcjonowania. Możemy mieć różne zdania na temat świata cyfrowego, ale jedno jest pewne. Nasze dzieci i nasza młodzież muszą mieć kompetencje cyfrowe, żeby sprawnie poruszać się w dzisiejszym świecie – powiedział.

Nowe rozwiązanie ma być elementem wsparcia transformacji cyfrowej. – Od września 2023 roku uczniowie rozpoczynający naukę w IV klasie szkoły podstawowej otrzymają nieodpłatnie laptopy, które będą służyły im na kolejnych etapach edukacji. Sprzęt trafi do 370 tys. uczniów – zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Minister w Kancelarii Premiera Janusz Cieszyński wyjaśnił, że komputery mają być przekazywane uczniom na własność, "aby z tego sprzętu korzystały całe rodziny". – Koszt programu wynosi 760 mln zł plus VAT. Zależy nam na tym, żeby program został w szkołach na stałe i kolejne roczniki również otrzymały takie wsparcie – podkreślił. – Nowoczesne nauczanie to wykorzystanie nowych technologii, rozwijanie kompetencji cyfrowych, ale też przekazywanie wiedzy w atrakcyjny sposób. Dlatego planujemy również zaopatrzyć w komputery nauczycieli – przetarg na zakup sprzętu będzie jeszcze w tym roku – zapowiedział Janusz Cieszyński.

fot. freepik.com
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka