• +48 502 21 31 22

DHL Supply Chain i Logicor przedłużają współpracę w Raciborzu

,, rozbudowa ta przyczyni się do ich dążenia do bycia neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, a także wpłynie na poprawę poziomu zrównoważonego rozwoju naszego portfolio”

DHL Supply Chain i Logicor przedłużają współpracę w Raciborzu

DHL Supply Chain przedłużył umowę najmu z Logicor, wiodącym właścicielem i zarządcą nieruchomości logistycznych w Europie dotyczącą obiektu w Raciborzu. Hala została również rozbudowana o dodatkowe 10 000 m2 powiększając obecną przestrzeń magazynową do ok. 32 000 m2.

Ukończona inwestycja, która jest idealnie zlokalizowana do celów dystrybucyjnych, umożliwi DHL Supply Chain dalszą obsługę swojego długoletniego klienta – firmy Henkel, międzynarodowego producenta artykułów chemicznych i konsumpcyjnych, który ma w swoim portfolio marki takie jak Unibond i Schwarzkopf.

Nieruchomość położona jest 4 km od centrum Raciborza i około 20 km od granicy polsko-czeskiej oraz 35 km od Ostrawy w Czechach. Aby zwiększyć poziom zrównoważenia, nowa część hali została wyposażona w oświetlenie LED z systemem sterowania DALI, panele słoneczne na dachu oraz inteligentne systemy pomiarowe. Technologia automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów umożliwia bezpieczniejszy i wydajniejszy przepływ ruchu na terenie całego obiektu.


Monika Duda, Managing Director w DHL Supply Chain powiedziała:

Ekspansja w Raciborzu stanowi kluczowy projekt dla naszego wieloletniego partnera, firmy Henkel i pomoże mu w realizacji strategicznego rozwoju w regionie.

Ta nowo otwarta powierzchnia magazynowa wykorzystuje ekologiczne rozwiązania, które pomagają osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla we wszystkich naszych budynkach na całym świecie. Cieszymy się, że możemy rozwijać naszą współpracę z firmą Logicor w Polsce.”

Michał Ptaszyński, Country Manager w Logicor Polska powiedział:

Gratulujemy firmom DHL Supply Chain i Henkel 20-letniej współpracy na polskim rynku i cieszymy się, że mogliśmy odegrać rolę w tej relacji.

DHL jest naszym wieloletnim klientem, a rozbudowa ta przyczyni się do ich dążenia do bycia neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, a także wpłynie na poprawę poziomu zrównoważonego rozwoju naszego portfolio.”


O firmie Logicor

Logicor jest jednym z największych właścicieli i zarządców nowoczesnych obiektów logistycznych i centrów dystrybucyjnych w Europie. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 Logicor dysponuje portfelem 598 wysokiej jakości obiektów o powierzchni najmu wynoszącej 13,7 miliona metrów kwadratowych, zlokalizowanych na kluczowych rynkach logistycznych w Europie. Logicor ma siedzibę w Londynie i Luksemburgu.
www.logicor.eu

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:
Aleksandra Dojnia
Logicor
+48 881 960 555
[email protected]

Michał Grocki
The Making
+48 691 742 959
[email protected]Podobe artykuły

Wyszukiwarka