• +48 502 21 31 22

Większość pracowników chciałoby zamienić hobby w pracę

Posiadanie hobby może mieć pozytywny wpływ nie tylko na relaks i czas wolny pracowników, ale także na pracę.

Większość pracowników chciałoby zamienić hobby w pracę

87% Polaków deklaruje, że posiada hobby - najczęściej są to czytanie książek (41%), podróże (33%), uprawianie sportu (31%), kuchnia i gotowanie (23%) oraz uprawianie działki (18%). Na kolejnych miejscach znalazły się takie aktywności jak gry komputerowe, majsterkowanie, kibicowanie, muzyka czy fotografia. Blisko 7 na 10 respondentów chciałoby zamienić hobby w pracę.

- Dbanie o work-life balance odgrywa istotną rolę dla pracowników, co szczególnie pokazał czas pandemii, a hobby sprzyja uwolnieniu myśli od obowiązków zawodowych - komentuje portal Pracuj.pl, który przeprowadził badanie.

Jak wskazuje sondaż, posiadanie hobby może mieć pozytywny wpływ nie tylko na relaks i czas wolny pracowników, ale także na pracę. - Oczywiste jest, że dla większości badanych (77%) hobby wiąże się z odpoczynkiem, przyjemnym spędzaniem czasu, odświeżeniem umysłu i oderwaniem myśli od życia zawodowego. Jednak zainteresowania pracowników wpływają korzystnie także na budowanie relacji ze współpracownikami, co podkreśla 56% uczestników badania - wskazuje portal.

Według 70% respondentów posiadanie interesującego hobby może być atutem na rozmowie kwalifikacyjnej. Natomiast 39% osób posiadających pasje deklaruje, że udało im się na nich zarobić w ciągu ostatnich dwóch lat, a 23% w ciągu ostatniego pół roku. Z kolei 61% nie odnosi profitów finansowych dzięki swoim zainteresowaniom.

68% badanych chętnie pracowałoby na pełen etat w pracy związanej z ich pasjami. 52% przyznaje, że doświadczenia zdobyte dzięki hobby pomogły im w pracy zawodowej. Niemal tyle samo osób twierdzi, że każdy dzięki odpowiedniej determinacji może swoje hobby zamienić w zawód. Jednocześnie 35% obawia się, że hobby zmienione w pracę przestaje być pasją.

fot. unsplash.com
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka