• +48 502 21 31 22

Holka Polka w podróży, czyli promocja pogranicza w nowoczesnej formie

Projekt: Turystyka i rekreacja Współpraca polsko-czeska

„Holka Polka w podróży” (Holka Polka na Cestě) to wyjątkowy projekt turystyczny promujący piękno polsko-czeskiego pogranicza.

Inicjatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach i Sdružení obci Hlučinska. W ramach akcji powstanie dziesięć filmów tematycznych, które zaprezentują atrakcje pogranicza. Darmowa i łatwo dostępna forma, jaką jest publikacja nagrań na YouTube, ma być gwarancją dotarcia do szerokie grona, zwłaszcza czeskich sąsiadów. Treści w filmach są przekazywane zarówno w języku polskim, jak i czeskim.

Spacer z Księciem

W pierwszym odcinku zaprezentowano podróż śladami rodziny Lichnowskich. Widzowie mogli więc zapoznać się z miejscami związanymi z historią tego rodu książęcego. Marian Wasiczek i Anna Musioł rozpoczęli wycieczkę w Chuhelnej, dokładnie przedstawiając atrakcje na trasie. Zobaczyliśmy kościół, którego budowę częściowo sfinansował książę Lichnowski, dawny folwark, pałac Lichowskich w Krzyżanowicach czy kościół w Bojanowie, do którego drewno pod budowę zafundowała rodzina Lichnowskich. W kolejnym odcinku opowiedzieli o ruinach zamków i pałaców w Tworkowie, Sławikowie, Łubowicach, Zavadzie i Dobroslavicach.

Projekt cechuje się oryginalną formą. Filmy kręcone są z perspektywy potencjalnego turysty, więc są naturalne i zabawne. Marian Wasiczek i Anna Musioł wykorzystują w nich materiały promocyjne wydane przez lokalne samorządy, takie jak foldery, mapy czy przewodniki.

Na zdjęciu Marian Wasiczek i Anna Musioł z Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach.

C

 

Podobe artykuły

Wyszukiwarka