• +48 502 21 31 22

Słoneczna Wyspa w Marklowicach – miejsce wypoczynku dla całej rodziny

Projekt: Kraina Górnej Odry Turystyka i rekreacja

W centralnej części kompleksu mieści się „tropikalna wyspa” ze sztucznymi skałami, a także miniwodospad, mostki czy liny i siatki do wspinania.

Centrum rekreacji Słoneczna Wyspa przy ul. Wyzwolenia w Markowicach jest innowacyjnym w skali kraju przykładem rewitalizacji obszarów poprzemysłowych w obiekt rekreacyjno-sportowo-usługowy.

Każdy, bez względu na wiek, znajdzie tu coś dla siebie. Jednak najwięcej atrakcji przygotowano dla dzieci i młodzieży. Znajduje się tu obszerny i nowoczesny plac zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami, drabinkami i grami logicznymi, ponadto ścianki wspinaczkowe, skatepark, stoły szachowe i siłownia pod chmurką. W centralnej części kompleksu mieści się „tropikalna wyspa” ze sztucznymi skałami, a także miniwodospad, mostki czy liny i siatki do wspinania. Znajduje się tu także amfiteatr, w którym organizowane są koncerty i gminne imprezy. Nie brakuje punktów gastronomicznych, a dla przyjezdnych przygotowano obszerny parking. Cały kompleks przystosowany jest również dla osób niepełnosprawnych.

Wstęp na Słoneczną Wyspę od maja do końca września jest w weekendy płatny, natomiast dzieci do lat 16 zawsze mają wstęp bezpłatny.

fot. Angelika Firla
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka