• +48 502 21 31 22

Najlepsi przedsiębiorcy w powiecie wybrani

Dziesięciu liderów przedsiębiorczości zostało uhonorowanych statuetką.

Najlepsi przedsiębiorcy w powiecie wybrani

Już XIX edycja uroczystej gali wręczenia nagród „Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości 2019-2020” odbyła się 11 czerwca 2021 roku. Gospodarzem uroczystości wręczenia statuetek było Miasto Radlin, a samo wręczenie nagród odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie.

Kolejna edycja świadczy o tym, iż rozwój firm w powiecie wodzisławskim jest coraz bardziej dynamiczny, a każdy rok pozwala na wyróżnienie zaangażowania przedsiębiorców i właścicieli firm. Mają oni swój wpływ na istnienie zdrowej konkurencji, rozwój rynku oraz wprowadzania nowatorskich technologii oraz aktywny udział w życiu społecznym.

Organizatorami konkursu są: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim, Miasto Wodzisław Śląski, Miasto Radlin, Miasto Rydułtowy, Miasto Pszów, Gmina Gorzyce, Gmina Godów, Gmina Mszana, Gmina Lubomia , Gmina Marklowice.

Spośród członków Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim tytuł „Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości 2019-2020” otrzymała Piekarnia Robert Zając. Liderem wytypowanym z Gminy Mszana była firma F. H. U. MARKAR s. c. Aleksandra i Marcin Kowalcy, zaś z Miasta Pszów- Firma Handlowo-Usługowa „MONTER” Tomasz Olbrych.

Szerzej o nagrodzonych

Wśród tegorocznych liderów wyróżniono następujące firmy: ADEGIS Sp. z o. o. Sp. K, ERIGO Adam Szczęch, Prywatna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Pawła Świętego Anna Urbańczyk., Firma Handlowo-Usługowa „Monter” Tomasz Olbrych, Las-Pol Aleksandra Pyrchała, Firma Handlowo-Usługowa „Uniwar” Kazimierz Warszawski, F. H. U. MARKAR s. c. Aleksandra i Marcin Kowalscy, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „STEF-BUD” s. c. Roman Kalisz, Stanisław Zelder, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „TECHNIK” Jan Oślizlok, Piekarnia Robert Zając.

Wspierający młodych sportowców

Firma została zarejestrowana w 2010 r. jako jednoosobowa działalność gospodarcza. W roku 2015 r. nastąpiło przekształcenie firmy w spółkę komandytową pod nazwą ADEGIS Sp. z o.o. Sp. K. Współpracuje z zakładami przemysłowymi na terenie całego kraju, takimi jak: FIAT, Opel czy Arcelor Mittal. Spółka wspiera działy utrzymania ruchu w zakresie dostarczania usług serwisowych oraz komponentów automatyki przemysłowej. Firma kooperuje z blisko 700 podmiotami na terenie całego kraju. Zatrudnia 40 osób: elektroników, elektromechaników i automatyków. Za sprawną obsługę zleceń odpowiada dział handlowy oraz przedstawiciele terenowi w całej Polsce. W roku 2015 firma została wyłącznym przedstawicielem w Polsce holenderskiej firmy JC-Electronics oraz niemieckiej iba AG. Bierze udział w konferencjach branżowych jako Partner Główny. Firma zdobyła Gazelę Biznesu. ADEGIS występuje jako sponsor główny wodzisławskiej Akademii Sportowej Top Team, gdzie odpowiada za kształcenie oraz wsparcie młodych talentów w judo.

Lider wśród usług budowlanych

Początki firmy ERIGO Adam Szczęch sięgają 2005 roku. Firma działała wówczas pod nazwą BASSBUD Adam Szczęch i świadczyła usługi ogólnobudowlane. W 2010 roku działalność firmy poszerzona została o wypożyczalnię sprzętu budowlanego, rusztowań oraz szalunków, a w kolejnych latach o usługę projektowania i stawiania rusztowań modułowych. W 2018 roku w związku z dynamicznym rozwojem siedziba firmy została przeniesiona z Czyżowic do Radlina, a zakres świadczonych usług poszerzony o sklep BHP. ERIGO działa prężnie zarówno na rynku lokalnym, krajowym, jak i zagranicznym. Bierze udział w licznych targach budowlanych. W 2017 roku otrzymało nagrodę za najciekawszą ekspozycję na Targach Budowlanych w Pietrowicach Wielkich. W trosce o najwyższą jakość świadczonych usług firma sukcesywnie nabywa nowy, certyfikowany sprzęt. Pracownicy biorą udział w licznych kursach, podnosząc nieustannie swoje kwalifikacje i uprawnienia, aby w profesjonalny sposób móc spełniać potrzeby najbardziej wymagającego klienta.

Najstarsza szkoła muzyczna w okolicy

Początkiem działalności firmy był rok 1996, gdzie prowadzono prywatne lekcje gry na instrumentach klawiszowych i skrzypcach oraz zajęć rytmiczno-muzycznych. W roku 1999 Szkoła Muzyczna I stopnia im. Pawła Świętego oraz Ognisko Muzyczne Rydułtowy uzyskały wpis do ewidencji niepublicznych szkół i placówek artystycznych. W roku 2001 poszerzono działalność o Prywatne Przedszkole Pod Nutką. Obecnie w Szkole Muzycznej pracuje ośmiu nauczycieli ucząc gry na skrzypcach, gitarze klasycznej, flecie, fortepianie, gitarze elektrycznej, ukulele, perkusji oraz wokalu. Lekcje odbywają się indywidualnie oraz w zajęciach grupowych- zespołów instrumentalnych, wokalnych i chóru. Klasy wyposażone w profesjonalne instrumenty oraz nagłośnienie. Uczniowie szkoły zdobyli wiele nagród i wyróżnień na festiwalach krajowych, jak i międzynarodowych. Firma zdobyła m. in. tytuł Lidera Aktywnych, certyfikat Firma Godna Zaufania, nominacja do Nagrody Narcyza. Szkoła Muzyczna jest najstarszą tego typu placówką w naszym regionie oraz jedną z siedmiu na terenie województwa śląskiego.

Pierwsi w regionie

Firma Handlowo-Usługowa „Monter” z siedzibą w Pszowie istnieje na rynku od 1999 roku. Prowadzi usługi z zakresu techniki grzewczej m.in. montuje kotły 5 klasy, kotły gazowe, pompy ciepła oraz ogniwa fotowoltaiczne, jak również oferuje usługi montażu klimatyzacji, wentylacji i rekuperacji. 22 lata doświadczenia przyczyniło się do poznania potrzeb i oczekiwań klientów, pozyskania ich zaufania oraz spełnienia określonych wymagań na rynku. W 2009 roku przedsiębiorstwo pozyskało unijne pieniądze na rozbudowę działalności, co przyczyniło się do powstania siedziby firmy oraz zaplecza usługowo-handlowego. Firma kładzie duży nacisk na odpowiednie szkolenia oraz zakup nowoczesnych maszyn, które mają wpływ na jakość prowadzonych usług oraz bezpieczeństwo w pracy. Jako jedyni w regionie posiadają specjalistyczny wózek do transportu ciężkich elementów w trudno dostępnych miejscach, który został dofinansowany z ZUS w 2018 roku na podniesienie bezpieczeństwa i komfortu pracy

Atrakcyjni turystycznie

W 2003 roku powstała firma Las–Pol Aleksandra Pyrchała, która świadczy usługi turystyczne na terenie ośrodka wypoczynkowego „Olza” zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla grup zorganizowanych. W 2004 roku rozpoczęła współpracę z Gminą Gorzyce, od której został wydzierżawiony teren. Oprócz bazy noclegowej w postaci pola namiotowego, caravaningowego i domków letniskowych oferuje bazę gastronomiczną oraz rozrywkową. Współorganizuje różnego rodzaju imprezy kulturalno-rozrywkowe, sportowe, koncerty, festyny zakładowe, imprezy dla dzieci. Posiada strzeżone kąpielisko z szeroką, piękną, piaszczystą plażą oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego: kajaki, rowerki. Na terenie ośrodka nadal trwa ciągła modernizacja dzierżawionych zasobów. W porozumieniu z Grupą LGD „Morawskie Wrota” firma prezentowana była na targach turystycznych „Atrakcje regionów” oraz w ramach działalności LGD w ich siedzibie.

Stacja roku w Polsce

Firma handlowo-usługowa Uniwar rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku od usług transportowych oraz handlu paliwami stałymi, głównie handel koksem odlewniczym. W tym okresie była pierwszą firmą zajmującą się eksportem koksu do Europy Zachodniej. Począwszy od 2006 roku spółka sukcesywnie rozszerza działalność w sektorze sprzedaży paliw płynnych i gazowych oraz usług gastronomicznych. W skład struktury firmy wchodzą 4 stacje paliw, gdzie sprzedaje paliwa płynne i gazowe LPG,CNG. Wyłącznym dostawcą wysokiej jakości paliw jest koncern Slovnaft/Mol. Jedna z największych stacji w Polsce znajduje się przy autostradzie A1 ostatnia stacja przed granicą polsko – czeską. Dysponuje nowoczesną infrastrukturą w tym 22 stanowiskami do tankowania pojazdów, parkingiem dla pojazdów ciężarowych, stanowiskiem ładowania pojazdów elektrycznych, częścią gastronomiczną i sklepową. Stacja ta, w roku 2017 została wybrana stacją roku w Polsce a w 2018 uzyskała wyróżnienie za innowacyjność. W latach 2020/2021 wykonano pełną modernizację wszystkich stacji paliwowych wraz ze zmianą wystroju i dostosowaniem obiektów stacyjnych do współczesnych wymagań rynkowych.

„Orzeł motoryzacji”

Firma Handlowo Usługowa „MARKAR” spółka cywilna powstała w 1997 r. jako handel obwoźny części samochodowych. Dwa lata później wybudowano sklep auto-części przy ulicy Wodzisławskiej 69 w Mszanie. W roku 2006 poszerzono działalność o usługi motoryzacyjne i powstały 2 stanowiska do wykonywania napraw motoryzacyjnych. W 2013 roku nastąpiła dalsza rozbudowa firmy, gdzie wyposażono warsztat o kolejne 3 stanowiska. Oprócz sprzedaży części do samochodów japońskich oraz zachodnich, wykonuje usługi z zakresu mechaniki samochodowej m.in. wymiana oleju, zawieszeń, rozrządu, naprawa głowic, klimatyzacji, serwis opon oraz diagnostyki samochodowej. Firma wyposażona jest w profesjonalne narzędzia i sprzęt do wykonywania usług. W roku 2018 spółka została laureatem konkursu „Orły Motoryzacji” na terenie gminy Mszana.

Przedsiębiorstwo z certyfikatem

W roku 2005 została założona firma „STEF-BUD” spółka cywilna, która oferuje profesjonalne i kompleksowe usługi budowlane – murowanie ścian tradycyjnych, ścian i stropów żelbetowych, ścian cienkowarstwowych systemu Porotherm, Ytong.. Posiada duże doświadczenie praktyczne oraz bardzo dobre i nowoczesne zaplecze techniczne. Klientami są zarówno osoby prywatne, jak i duże firmy. Firma zajmuje obecnie silną pozycję na lokalnym rynku usług remontowo-budowlanych. Celem firmy jest przede wszystkim satysfakcja klienta. Przedsiębiorstwo zostało nagrodzone certyfikatem firmy „Porotherm” i „Heluz”. Duże doświadczenie oraz ogromna wiedza sprawiają, że powierzane zadania wykonuje rzetelnie i fachowo.

Sieci i instalacje

Firma Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „TECHNIK” – Jan Ośliźlok zajmuje się wykonaniem robót instalacyjnych i projektowych w zakresie sieci i instalacji. Firma została założona w 2012 roku. Obecnie firma liczy 37 wykwalifikowanych pracowników posiadających odpowiednie uprawnienia. Firma ukierunkowała działalność w projektowaniu i wykonywaniu sieci i instalacji gazowych, wykonywaniu robót bez wykopowych z zastosowaniem nowoczesnych technologii (przewiertów i przecisków), wykonywanie prac gazoniebezpiecznych na czynnych gazociągach oraz likwidacja nieczynnych gazociągów. Firma posiada certyfikat UDT do wykonywania napraw i modernizacji rurociągów przesyłowych do materiałów palnych. Nowoczesny sprzęt, zastosowanie nowych technologii, wykwalifikowani pracownicy oraz jakość świadczonych usług potwierdzają listy referencyjne.

Rodzinny lider piekarnictwa

Piekarnia Zając jest firmą rodzinną działającą nieprzerwanie od 1989 roku. Została założona przez Roberta Zająca, który od dziecka interesował się sztuką piekarniczą podglądając w pracy miejscowych mistrzów piekarskich. W okresie 31 lat działalności piekarni Robert Zając stworzył własne receptury wypieku produktów, które w dużej mierze bazują na tradycyjnych śląskich recepturach piekarniczych. Chleby od trzech dekad wytwarzane są na naturalnym zakwasie, zaś mąka produkowana jest w zaprzyjaźnionym młynie, który przykłada ogromną wagę do produkcji mąki o wysokiej jakości. Biznes prowadzi w zgodzie z otaczającą naturą, dlatego od wielu już lat piecze produkty w piecach ekologicznych opalanych gazem. Głównym wyznacznikiem dobrego produktu w Piekarni Zając jest smak. Dlatego pracownicy w trakcie produkcji oceniają produkt przez pryzmat smaku. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie, co powoduje że mają niepowtarzalny kształt.

 

 

Podobe artykuły

Wyszukiwarka