• +48 502 21 31 22

Młodzi na rynku pracy. Wspólna konferencja online ZUS i Uniwersytetu Śląskiego

Projekt: Praca Rynek pracy, depopulacja, edukacja

O szansach, zagrożeniach i problemach z jakimi borykają się młodzi pracownicy, ale też pracodawcy mający w swoim zespole „pokolenie Z”, będą rozmawiać eksperci z całej Polski.

20 listopada o godz. 9:30 rozpocznie się konferencja naukowa na temat rynku pracy dla młodych. O szansach, zagrożeniach i problemach z jakimi borykają się młodzi pracownicy, ale też pracodawcy mający w swoim zespole „pokolenie Z”, będą rozmawiać eksperci z całej Polski. Wydarzenie otworzy wykład prof. Gertrudy Uścińskiej, prezes ZUS, która przedstawi raport na temat młodych pracowników na rynku pracy i w ubezpieczeniach społecznych.

W tych wyjątkowych czasach kolejna wspólna konferencja ZUS i UŚ jest realizowana online. Jest ona bezpłatna i są jeszcze wolne miejsca dla chętnych. Tematyka ogólnopolskiej konferencji naukowej jest bardzo szeroka. Podczas wystąpień będzie można zapoznać się z aspektami prawnymi dotyczącymi zatrudniania młodych pracowników, jak także spraw dotyczących dyskryminacji młodych na rynku pracy, instrumentów służących realizacji prawa do pierwszej pracy młodych bezrobotnych, ale także oczekiwań pokolenia Z wobec pracodawców. Będzie mowa o udogodnieniach dla młodych, np. zwolnienia podatkowe, jakie oferują aktualne przepisy. Znajdzie się też ważna informacja dla wielu pracodawców: czy młodym ludziom chce się pracować?

- Tematyka konferencji i jej szeroki aspekt zagadnień zainteresuje nie tylko osoby poszukujące pracy, przedsiębiorców, ale też menadżerów czy też pracowników kadr. Dziś kluczowe dla przetrwania i rozwoju firm wydaje się zrozumienie młodego pokolenia, które będzie zasilać wkrótce szeregi wielu przedsiębiorstw. Dlatego badania, wnioski i dyskusje prezentowane podczas konferencji na pewno podpowiedzą, w jakim kierunku należy podążać, na co zwrócić uwagę i czego oczekuje młody pracownik - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Konferencja odbywa się online, dlatego można wziąć w niej udział niezależnie od miejsca zamieszkania. Wysłuchanie wielu znakomitych naukowców nie będzie powodowało przemieszczania się z jednego miejsca na drugie, można to zrobić ze swojego stanowiska pracy. Zapisy prowadzone są poprzez platformę https://docs.google.com/forms/d/1G8UlgFDOwDOqOPTnHlRWVn3l7maGqXU5rdB5FZQp2UU/viewform?edit_requested=true.

To już kolejne przedsięwzięcie realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Uniwersytet Śląski, wspierane przez studentów z Koła Naukowego Prawa Pracy „Opus per laborem”. Szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie Uniwersytetu Śląskiego: https://us.edu.pl/wydzial/wpia/event/mlodzi-pracownicy-na-rynku-pracy-szanse-problemy-zagrozenia.

fot. freepik.com
oprac. /kp/

 

Podobe artykuły

Wyszukiwarka