• +48 502 21 31 22

Druga faza projektu Centrum Wsparcia MŚP

Projekt: Gospodarka

W okresie pandemii koronawirusa jest oferowanych wiele form wsparcia dla przedsiębiorstw. Jednym z nich jest Centrum Wsparcia MŚP. Jest to projekt powstały z inicjatywy Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Eksperci z Centrum Wsparcia MŚP oferują bezpłatną pomoc przedsiębiorcom w wielu obszarach. W początkowej fazie projekt był realizowany tylko dla katowickich firm w porozumieniu z Marszałkiem Województwa Śląskiego, w ramach IV filaru Śląskiego Pakietu dla Gospodarki stworzono pakiety kompleksowego doradztwa kryzysowego dla kolejnych 250 przedsiębiorstw z regionu. W drugim etapie głównym wymogiem, który trzeba spełnić żeby otrzymać wsparcie jest prowadzenie działalności gospodarczej na terenie województwa śląskiego.

W czasie drugiej fazy lockdownu wiele przedsiębiorców potrzebuje pomocy i eksperckiego wsparcia z wielu dziedzin, na które sami nie mogli by sobie pozwolić. Z pomocą przychodzi Centrum Wsparcia MŚP które oferuje pomoc dedykowaną przedsiębiorcom. Projekt jest obecnie w drugiej fazie realizacji. Aktualnie skorzystało z niego ponad 320 firm. Najwięcej z Katowic- aż 144, natomiast również poza Katowicami skorzystało 180 firm. W większości były to mikroprzedsiębiorstwa, które potrzebowały wsparcia w zakresie porad finansowych i marketingowych. Udzielona pomoc dotyczyła również zakresu prawnego, podatkowo-księgowego, restrukturyzacji, zmian w organizacji przedsiębiorstw i komunikacji biznesowej i kadrowej. Wspierano również przebranżowienie działalności gospodarczej.

Jak wyjaśnia Tomasz Zjawiony, Prezes RIG w Katowicach, w ramach kolejnego etapu realizacji Centrum Wsparcia MŚP bezpłatną pomocą, obecnie w większym stopniu, objęte będą mniejsze gminy i powiaty. Pierwsze wsparcie eksperckie przedsiębiorcy otrzymywali już po 24h od kontaktu.

Grono eksperckie Centrum Wsparcia MŚP stanowią pracownicy Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, a także zrzeszone w ramach współpracy przy tym projekcie Izby, kancelarie, biura księgowe, agencje marketingowe i consultingowe.

Jak dodaje Michał Dąbrowski, wiceprezes RIG w Katowicach, istotne jest aby firmy miały możliwość otrzymania pomocy w sposób kompleksowy, co pozwoli im na przetrwanie w czasie koronawirusa. Modyfikacji ulegają oczekiwania konsumenckie, co wiąże się z koniecznością zmiany strategii u przedsiębiorców. Właśnie w tym zakresie pomoc jest priorytetem.

Zwłaszcza teraz gdy rząd zapowiada pomoc dla firm z sektora obciążonego obostrzeniami warto sięgnąć po pomoc Centrum Wsparcia MŚP. Dzięki konsultacjom można się bowiem dowiedzieć więcej o tym jak znaleźć pieniądze na dalszą działalność.

W obecnym czasie pandemii, RIG w Katowicach, którego główną misją jest wsparcie podmiotów gospodarczych, chce zapewniać realną pomoc przedsiębiorcom i aktywnie wspierać śląski biznes.

Celem skorzystania z usługi należy wysłać zgłoszenie poprzez formularz internetowy na stronie: centrumwsparciamsp.pl lub telefonicznie pod nr: +48 324 324 224.

Twórcami Inicjatywy są Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Miasto Katowice oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Projekt Centrum Wsparcia MŚP wspiera również m. in. Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim.

fot. rigkatowice.pl

/źródło: RIG Katowice, oprac. d/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka