• +48 502 21 31 22

Koleje Śląskie: Pełną parą ku przyszłości

Projekt: Środowisko, jakość życia, ekologia

Wśród atrakcji, oprócz przejazdów zabytkowego składu, będzie można obserwować również wodowanie parowozu.

Artykuł opracowany przez:

PLUSY dla BIZNESU

Platforma Gospodarcza PLUSYdlaBIZNESU - serwis dedykowany dla przedsię...

Firma działa w branżach:
Redakcje, wydawcy, gazety, media
Stowarzyszenia, kluby i związki

Wielkie święto dla fanów kolei. Już w ten weekend po torach województwa śląskiego będzie jeździł specjalny skład ciągnięty przez parowóz. Przejazdy organizują Koleje Śląskie. Odbędą się one w sobotę i niedzielę. Wszyscy zainteresowani wydarzeniem będą musieli wcześniej się zapisać - wydarzenie jest objęte całkowitą rezerwacją miejsc.

Na portalach społecznościowych Kolei Śląskich został opublikowany link do rejestracji on-line. Możliwa będzie rezerwacja jednego przejazdu w systemie 1+1 (jedna osoba + 1 osoba towarzysząca). Rezerwacje on-line będą wymieniane na okolicznościowy bilet, który do odbioru będzie w holu głównym Dworca Kolejowego w Katowicach od strony Placu Marii i Lecha Kaczyńskich.

Ponieważ kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa są priorytetem dla Kolei Śląskich, każdy podróżny będzie zobowiązany do przestrzegania przepisów sanitarnych oraz regulaminu podróży. Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą musieli pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Przed wejściem do pociągu wszyscy pasażerowie będą mieli zmierzoną temperaturę ciała, a już w pociągu każdy będzie miał obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Pociąg każdorazowo ruszać będzie ze stacji Katowice i odwiedzi między innymi Tychy, Bielsko-Białą, Bytom, Gliwice, Mikołów, Rybnik i Mysłowice.

Wśród atrakcji, oprócz przejazdów zabytkowego składu, będzie można obserwować również wodowanie parowozu. To bardzo specyficzny i dawno nie widziany na śląskich torach proces napełniania tendra wodą. Zapas wody wystarczy na przejechanie około 130 kilometrów. Aby zapobiec osadzaniu się kamienia kotłowego, do wody dodaję się sodę kaustyczną.

fot. Koleje Śląskie
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka