• +48 502 21 31 22

Wideokonferencje dla ósmoklasistów w powiecie wodzisławskim

Branża: Szkoły średnie;    Projekt: Rynek pracy, depopulacja, edukacja

Uczniowie poznają wszystkie ważne kwestie związane z nadchodzącym naborem do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.

Artykuł opracowany przez:

PLUSY dla BIZNESU

Platforma Gospodarcza PLUSYdlaBIZNESU - serwis dedykowany dla przedsię...

Firma działa w branżach:
Redakcje, wydawcy, gazety, media
Stowarzyszenia, kluby i związki

5 czerwca odbyły się kolejne wideokonferencje dla ósmoklasistów organizowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. Tym razem wzięły w nich udział dwie szkoły z gminy Lubomia, czyli rodzinnych stron starosty wodzisławskiego Leszka Bizonia, który też uczestniczył w tym wirtualnym spotkaniu.

Wideokonferencje to alternatywa dla wywiadówek i spotkań z uczniami, które były jednym z planowanych działań promocyjnych. Inicjatywa zorganizowania wideorozmów pojawiła się w związku z epidemią. Ósmoklasiści poznają wszystkie ważne kwestie związane z nadchodzącym naborem do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. Dowiadują się, jak poprawnie logować się w systemie elektronicznym, kiedy powinni składać dokumenty do szkół oraz jak przebiega cały proces rekrutacji. Oprócz tego przedstawiana jest oferta edukacyjna wszystkich publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu wodzisławskiego. Pod koniec jest również czas na pytania.

Z możliwości wideokonferencji skorzystały już szkoły podstawowe z Rydułtów, Pszowa, Lubomi, Syryni, Wodzisławia Śląskiego. Starostwo zachęca do zapisów pozostałe szkoły podstawowe z terenu powiatu wodzisławskiego. Zapisy pod numerem tel. 32 453 99 60.

Podobe artykuły

Wyszukiwarka