• +48 502 21 31 22

Internacjonalizacja MŚP. RIG w Katowicach zorganizował konferencję

Wydarzenie dostarczyło uczestnikom wiedzy niezbędnej do prowadzenia działalności na rynkach międzynarodowych, ale też stworzyło przestrzeń do wymiany doświadczeń.

Internacjonalizacja MŚP. RIG w Katowicach zorganizował konferencję

16 kwietnia Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zaprosiła na konferencję pod nazwą "Internacjonalizacja MŚP. Źródła finansowania i inne formy wsparcia". Wzięli w niej udział przedstawiciele różnych sektorów biznesowych, a także eksperci z Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Banku Gospodarstwa Krajowego, kancelarii prawniczych, firm consultingowych i innych instytucji. – Wydarzenie nie tylko dostarczyło uczestnikom wiedzy i narzędzi niezbędnych do skutecznego prowadzenia działalności na rynkach międzynarodowych, ale również stworzyło przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych. Dziękujemy wszystkim partnerom za ich wkład i zaangażowanie w organizację tej inspirującej konferencji. Jako instytucja samorządu gospodarczego wspólnie tworzymy przestrzeń do rozwoju i sukcesu polskich przedsiębiorstw na międzynarodowym rynku – podkreśliła Dagmara Szastak, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej w RIG w Katowicach.

Dariusz Latoszek z Ministerstwa Rozwoju i Technologii przedstawił kompleksowy proces wyboru perspektywicznego rynku dla przedsiębiorstw, kładąc szczególny nacisk na analizę danych makroekonomicznych oraz specyfikę branży. Podczas jego prezentacji uczestnicy zdobyli wiedzę na temat kluczowych czynników, które należy brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wejściu na nowy rynek, w tym dane dotyczące PKB, inflacji, kursów walut i bezrobocia. Paweł Koćwin, założyciel firmy consultingowej Argo Navi Dotacje i Eksport Koćwin S.C, podzielił się swoim bogatym doświadczeniem w doradztwie dla firm MŚP, szczegółowo omawiając dostępne dotacje z Unii Europejskiej dla firm w 2024 r. Zwrócił uwagę na istotne zmiany w perspektywie finansowej na lata 2021-2027, które mają za zadanie zapewnić większy dostęp do dofinansowania dla przedsiębiorstw z sektora MMŚP.

Głos zabrał również Karol Jakubaszek z Banku Gospodarstwa Krajowego, który omówił finansowe aspekty wsparcia eksportu i ekspansji zagranicznej, wyjaśniając różnorodne instrumenty dostępne dla polskich przedsiębiorstw. Natomiast Tomasz Baron z kancelarii TIGGES Rechtsanwälte omówił aspekty prawne związane z ekspansją firm poza granice Polski, oferując szeroki wachlarz metod wejścia na rynki zagraniczne. Prezentacja Michała Jóźwiaka i Tomasza Tomborowskiego z Ebury Partners skoncentrowała się na prognozowanych zmianach na rynku walutowym i ofercie wsparcia dla polskich przedsiębiorców. Ponadto uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ofertą Funduszu Górnośląskiego, który angażuje się w szeroko rozumianą ekspansję biznesu i wspiera rozwój unikalnych projektów, takich jak Centrum Internacjonalizacji.

fot. RIG Katowice
oprac. /kp/

Galeria zdjęć

117_rig_internacjonalizacja_(1).jpg
63_rig_internacjonalizacja_(2).jpg
63_rig_internacjonalizacja_(3).jpg
263_rig_internacjonalizacja_(4).jpg
543_rig_internacjonalizacja_(5).jpg
659_rig_internacjonalizacja_(6).jpg
749_rig_internacjonalizacja_(7).jpg
965_rig_internacjonalizacja_(8).jpg
5_rig_internacjonalizacja_(9).jpg
569_rig_internacjonalizacja_(10).jpg
666_rig_internacjonalizacja_(11).jpg
3_rig_internacjonalizacja_(12).jpg
615_rig_internacjonalizacja_(13).jpg
115_rig_internacjonalizacja_(14).jpg
599_rig_internacjonalizacja_(15).jpg
771_rig_internacjonalizacja_(16).jpg
523_rig_internacjonalizacja_(17).jpg
410_rig_internacjonalizacja_(18).jpg
247_rig_internacjonalizacja_(19).jpg

Podobne artykuły

Wyszukiwarka