• +48 502 21 31 22

Będzie kolejny nabór w programie "Moja Woda"

Pierwsza edycja programu ruszyła w lipcu 2020 r. i cieszyła się dużą popularnością. Stumilionowy budżet został wyczerpany w ciągu dwóch miesięcy.

Będzie kolejny nabór w programie "Moja Woda"

W najbliższych dniach uruchomiony zostanie kolejny nabór w programie "Moja Woda" związany z gromadzeniem deszczówki. Zapowiedziało tak Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Celem programu, który miał dwie edycje, jest zwiększenie retencji wody na terenach prywatnych posesji oraz wykorzystanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej. Został przewidziany na lata 2020-2024. W dotychczasowych naborach właściciele domów mogli otrzymać dotacje do 5 tys. zł na budowę np. przewodów odprowadzających wody opadowe, zbiornika retencyjnego, oczka wodnego, instalacji rozsączającej czy nawadniającej.

Pierwsza edycja programu ruszyła w lipcu 2020 r. i cieszyła się dużą popularnością. Stumilionowy budżet został wyczerpany w ciągu dwóch miesięcy, a ostatecznie został podniesiony. Taki sam budżet — 100 mln zł — miała druga edycja programu, która wystartowała pod koniec marca 2021 r., a nabór wniosków zakończył się na początku czerwca 2021 r.

fot. freepik.com
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka