• +48 502 21 31 22

Powiat Raciborski rozpoczął modernizację tzw. księżycówki

Prace potrwają do późnej jesieni. Zaplanowane są już kolejne remonty w powiecie.

Powiat Raciborski rozpoczął modernizację tzw. księżycówki

Powiat Raciborski rozpoczął modernizację tzw. księżycówki, czyli fragmentu ul. Wiejskiej łączącej na wysokości Żerdzin drogę wojewódzką Racibórz – Kietrz z Ocicami. Prace potrwają do późnej jesieni. Wykonawcą jest PRD Racibórz.

To jedna z inwestycji w ramach dużego pakietu robót drogowych, które przygotowało Starostwo Powiatowe w Raciborzu. Obejmuje on także modernizację odcinka ul. Wiejskiej od skrzyżowania z Węgierską do tzw. wąskiego gardła za ul. Zbożową, przy wylocie na Żerdziny – tu prace ruszą w drugiej połowie roku. Aktualnie trwa remont ul. Kolejowej, a szykowany jest remont ul. Łąkowej – dojazd do pl. Konstytucji 3 Maja i przebudowa ronda na pl. Konstytucji 3 Maja.

Cały pakiet to blisko 17,5 mln zł, razem z zeszłorocznym remontem ul. Kościuszki. Starostwo przygotowało inwestycję, wyłoniło wykonawców oraz zapewniło montaż finansowy. Pieniądze pochodzą z budżetu powiatu – 4,8 mln zł, rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2022 r. dla województwa śląskiego i miasta. Miasto Racibórz przekazało na ten cel 3,9 mln zł.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka