• +48 502 21 31 22

Umowa na północno-zachodnią obwodnicę Raciborza podpisana

Nowa obwodnica Raciborza będzie miała 4,5 km i usprawni ruch tranzytowy na trasie granica województwa opolskiego – Racibórz – Rybnik – Pszczyna.

Umowa na północno-zachodnią obwodnicę Raciborza podpisana

28 września w Starostwie Powiatowym w Raciborzu podpisano umowę dotyczącą budowy północno-zachodniej obwodnicy miasta. Nowa droga ma mieć początek na istniejącym już rondzie z DK 45 na północ od miejscowości Rudnik, a następnie kierować się na południe do włączenia z DW 416. Wartość inwestycji wynosi 120 mln zł brutto. Droga ma być gotowa do końca 2027 r.

Umowę dotyczącą północno-zachodniej obwodnicy Raciborza podpisał Krzysztof Klimosz – członek Zarządu Województwa Śląskiego w obecności Posłanki RP Gabriela Lenartowicz, radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Henryka Siedlaczka, starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody oraz dyrektora Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach Zbigniewa Tabora.

Nowa obwodnica, będąca po wybudowaniu ciągiem DW 416, rozpoczyna się na istniejącym już rondzie z DK 45 na północ od miejscowości Rudnik. Inwestycja wymaga likwidacji zabudowań obecnego przedsiębiorstwa Chempest S.A. Rudnik. Następnie omija od północy miejscowość Rudnik i kieruje się na południe do włączenia z DW 416. W przyszłości będzie możliwość przedłużenia północno-zachodniej obwodnicy na południe od włączenia z DW 416 do DK 45. Jak podkreśla ZDW, proponowana trasa nie koliduje z istniejącymi budynkami oraz znajduje się w wystarczająco dużej odległości od zabudowań mieszkalnych, nie stanowiąc uciążliwości. Długość obwodnicy wynosi ok. 4,5 km i zostanie doprecyzowana po opracowaniu koncepcji z uwzględnieniem obszarów przyrodniczo chronionych.

Inwestycja w znacznym stopniu usprawni ruch tranzytowy w układzie równoleżnikowym na trasie granica województwa opolskiego – Racibórz – Rybnik - Pszczyna, omijając zabudowę mieszkaniową miasta Racibórz.

fot. Śląskie. Pozytywna energia/Facebook
oprac. /kp/

Galeria zdjęć

687_obwodnica_raciborza_(1).jpg
673_obwodnica_raciborza_(2).jpg
448_obwodnica_raciborza_(4).jpg
887_obwodnica_raciborza_(3).jpg
760_obwodnica_raciborza_(5).jpg
730_obwodnica_raciborza_(6).jpg
159_obwodnica_raciborza_(7).jpg
95_obwodnica_raciborza_(8).jpg

Podobne artykuły

Wyszukiwarka