• +48 502 21 31 22

Nowy portal dla obywateli Ukrainy szukających pracy. Новий портал для громадян України, які шукають роботу

Dostępny jest nowy rządowy portal dla poszukujących pracy obywateli Ukrainy - pracawpolsce.gov.pl. Доступний новий державний портал для шукачів роботи громадян України – pracawpolsce.gov.pl.

Nowy portal dla obywateli Ukrainy szukających pracy. Новий портал для громадян України, які шукають роботу

Od 24 lutego granicę polsko-ukraińską przekroczyło blisko 4,5 mln osób, z czego ponad 1,2 mln uzyskało już polski numer PESEL. Blisko 630 tys. osób to osoby w wieku 18-65 lat, które mogą chcieć na dłużej pozostać i podjąć pracę w Polsce. Jak dotąd pracę znalazło ponad 270 tys. obywateli Ukrainy.

Jak zwraca uwagę Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, część obywateli Ukrainy przebywających w Polsce napotyka na różnego rodzaju trudności w znalezieniu pracy – to m.in. bariera językowa czy obawy przed oszustwami. – Chcąc wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom jako KPRM Cyfryzacja m.in. we współpracy z Operatorem Chmury Krajowej, Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, Palantir Technologies Poland, Antal Polska, Domem Ukraińskim w Warszawie, Diia Bussiness Warsaw, HRlink, GoldenLine, Pracuj.pl, GoWork uruchomiliśmy portal pracawpolsce.gov.pl – poinformowano.

– Pragniemy, aby wszystkie osoby, które szukają pracy na czas pobytu w Polsce, miały możliwość znalezienia jej w swoim zawodzie, zgodnie ze swoim kwalifikacjami. Właśnie temu ma służyć uruchomiony przez nas portal pracawpolsce.gov.pl. Ma on połączyć obywateli Ukrainy poszukujących pracy z polskimi pracodawcami, którzy tę pracę oferują. Bardzo zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób z tego portalu skorzystało. Jest on bezpłatny i już dostępny – powiedział Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w KPRM ds. cyfryzacji.

Cieszyński zaznaczył, że portal pracawpolsce.gov.pl jest w pełni bezpieczny i wiarygodny. – Aktualnie zawiera ponad 160 tys. sprawdzonych ofert pracy i każdego dnia jest rozbudowywany o kolejne. Przy jego pomocy znalezienie pracy przez obywateli Ukrainy w Polsce będzie dużo łatwiejsze. To kolejne, po uruchomieniu systemu nadawania numerów PESEL, narzędzie ułatwiające obywatelom Ukrainy normalne funkcjonowanie w Polsce – wskazał.

fot. unsplash.com
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka