• +48 502 21 31 22

Polacy negatywnie oceniają działania rządu na rynku pracy

Według 25% Polaków najbardziej na działaniach rządu zyskują bezrobotni.

Polacy negatywnie oceniają działania rządu na rynku pracy
PLUSY dla BIZNESU

Artykuł opracowany przez:

PLUSY dla BIZNESU

Platforma Gospodarcza PLUSYdlaBIZNESU - serwis dedykowany dla przedsię...

Firma działa w branżach:
Marketing Reklama Media Wydawnictwa Drukarnie Redakcje, wydawcy, gazety, media
Instytucje Urzędy Stowarzyszenia, kluby i związki

Czy polski rząd zdaje egzamin na rynku pracy? 55% badanych negatywnie ocenia działania ekipy rządzącej w tym obszarze, z czego co czwarty ankietowany ocenia je "bardzo źle". Według 9% badanych działania te są bardzo dobre.

W badaniu "Polacy oceniają działania rządu na rynku pracy" 45% respondentów stwierdziło, że odczuwa działania rządu w codziennej pracy. Są to na ogół odczucia negatywne – 45% zarabia w ich wyniku mniej. Odpowiedzi jednak różnią się zależnie od sympatii politycznych. 17% wyborców PiS uważa, że zarabia mniej, zaś w przypadku wyborców Koalicji Obywatelskiej odsetek ten rośnie do 62%.

Według respondentów najwięcej na działaniach rządu tracą zatrudnieni na podstawie umowy o pracę (35%), samozatrudnieni (28%) oraz zatrudnieni na tzw. "śmieciówkach" (17%). O wiele ciekawiej prezentuje się natomiast grupa beneficjentów działalności rządu. Zdaniem 37% badanych na zmianach nie korzysta nikt, później bezrobotni (25%) i pracujący na umowę o pracę (22%).

Według 63%. Polaków rząd powinien wspierać pracowników i pracodawców w takim samym stopniu. Z badania InterviewMe wynika, że działania rządu są pozytywne dla pracowników według zaledwie 27% ankietowanych, a dla pracodawców — według 28%.

– W naszym badaniu aż 63% respondentów stwierdziło, że rząd powinien wspierać w takim samym stopniu pracowników i pracodawców. Jak na razie takie działania dostrzegają jedynie osoby sympatyzujące z partią rządzącą. Z perspektywy polityków PiS kluczowe wydaje się zatem dotarcie również do wyborców opozycji, którzy oceniają władzę bardzo negatywnie – komentuje Wojciech Martyński, ekspert kariery InterviewMe.pl i autor badania.

Polacy są też krytycznie nastawieni wobec Polskiego ładu. Jak wynika z badania, był on niekorzystny finansowo dla ponad 3/4 respondentów – i jest to jeden z niewielu elementów, który "pogodził" ze sobą sympatyków partii rządzącej i opozycji.

55% Polaków uważa, że niektóre grupy zawodowe są faworyzowane przez rząd. Najczęściej wskazują tutaj polityków i górników. Często za uprzywilejowanych uważa się również lekarzy oraz bezrobotnych. Część Polaków odpowiada, że rząd faworyzuje po prostu „swoich”.

fot. pexels.com
oprac. /kp/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka