• +48 502 21 31 22

Powstanie bank ofert pracy dla obywateli Ukrainy

Oferty pracy należy zgłaszać w najbliższym powiatowym urzędzie pracy lub poprzez formularz online na stronie praca.gov.pl.

Uchodźcy z Ukrainy poza wsparciem w postaci miejsca do zamieszkania, pomocy medycznej i socjalnej potrzebują również miejsc pracy.

Przedsiębiorcy mogą składać oferty zatrudnienia dla obywateli Ukrainy. Oferty należy zgłaszać w najbliższym powiatowym urzędzie pracy (lista teleadresowa urzędów: https://psz.praca.gov.pl/wybor-urzedu) lub poprzez formularz online na stronie https://www.praca.gov.pl. W uwagach oferty należy dodać komentarz, że skierowana jest ona do obywateli Ukrainy.

Na każdym etapie składania oferty pracodawcy mogą liczyć na wsparcie pracowników urzędów pracy lub konsultantów Zielonej Linii - tel. 19524.

W celu zgłoszenia oferty pracy trzeba przygotować następujące informacje:
- nazwę firmy, adres, numer telefonu, numer identyfikacji podatkowej,
- nazwę stanowiska pracy, liczbę wolnych miejsc pracy w ramach stanowiska z uwzględnieniem liczby wolnych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych,
- ogólny zakres obowiązków,
- miejsce wykonywania pracy,
- rodzaj umowy stanowiącej podstawę wykonywania pracy,
- wysokość proponowanego wynagrodzenia brutto,
- datę rozpoczęcia pracy, informację o systemie i rozkładzie czasu pracy, system wynagradzania, wymiar czasu pracy i okres zatrudnienia w przypadku pracy na podstawie umowy o pracę albo okres wykonywania umowy w przypadku umowy cywilnoprawnej,
- jakie są oczekiwania wobec kandydatów do pracy, w tym: poziom wykształcenia, umiejętności, uprawnienia, doświadczenie zawodowe, znajomość języków obcych z określeniem poziomu ich znajomości.

Aby zwiększyć dostępność oferty pracy dla obywateli Ukrainy, można poprosić urząd pracy o przetłumaczenie oferty na język ukraiński. Oferta zostanie wprowadzona do systemu teleinformatycznego urzędów pracy i upowszechniona w Centralnej Bazie Ofert Pracy na stronie https://oferty.praca.gov.pl, w tym w języku ukraińskim.

Czytaj także:
Zatrudnienie osób z Ukrainy. Co trzeba wiedzieć?
Uproszczone procedury przy zatrudnianiu Ukraińców w Polsce. Będzie specustawa

fot. pexels.com
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka