• +48 502 21 31 22

Bez taryfy ulgowej dla kopciuchów. Od nowego roku kontrole i kary

Projekt: Ekologia Środowisko, jakość życia, ekologia Czyste powietrze

Do końca 2021 roku, zgodnie z uchwałą, mają zostać usunięte najgorsze kopciuchy użytkowane powyżej 10 lat, nieposiadające tabliczki znamionowej.

W Sali Sejmu Śląskiego odbyła się konferencja dotycząca realizacji zapisów tzw. uchwały antysmogowej w naszym regionie. Wicemarszałek województwa Dariusz Starzycki stwierdził na niej, że działania na rzecz poprawy jakości powietrza są jednym z kluczowych wyzwań dla zarządu województwa. – Celem jest poprawa jakości życia mieszkańców. Służą temu zarówno projekty dofinansowywane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego jak i programy rządowe takie jak „Czyste powietrze” i „Stop Smog”, czy też przyjęty przez Sejmik „Program ochrony powietrza dla Województwa Śląskiego”. Zaplanowane do realizacji działania naprawcze w głównej mierze powinny być skierowane na redukcję emisji z sektora komunalno-bytowego, ale również obejmują zadania związane z prowadzeniem akcji promocyjnych i edukacyjnych oraz działań kontrolnych. Program ochrony powietrza dla województwa to także realizacja uchwały w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw – podkreślił wicemarszałek województwa Dariusz Starzycki, otwierając wtorkową konferencję.

Piotr Kuczeram prezydent Rybnika i przewodniczący Związku Powiatów i Gmin powiedział, że do końca 2021 roku zgodnie z uchwałą mają zostać usunięte najgorsze kopciuchy, użytkowane powyżej 10 lat, nieposiadające tabliczki znamionowej. W 2022 roku będą kontrole i kary bez taryfy ulgowej dla tych, którzy mieli możliwości, ale nie zrobili nic, żeby zmienić swoją kotłownię.

Czytaj całość na portalu raciborz.com.pl: Uchwała antysmogowa na Śląsku. Od nowego roku kontrole i kary dla kopciuchów 

 

Podobe artykuły

Wyszukiwarka