• +48 502 21 31 22

Spalarnia w Kuźni Raciborskiej? Nie ma takich planów

- Żaden prywatny przedsiębiorca nie będzie tutaj żadnej partyzantki uprawiał i żadnych śmieci nie będzie zwoził – powiedział burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha.

Spalarnia w Kuźni Raciborskiej? Nie ma takich planów

Kinga Jemioła w programie Gość Dnia zapytała burmistrza Kuźni Raciborskiej Pawła Machę, czy planowana jest budowa spalarni. - Nie ma takich planów na chwilę obecną, oprócz próby poradzenia sobie z neutralną dla środowiska, moim zdaniem, frakcją, czyli odpadami drewnianymi. To jest całe zamierzenie, to nie jest realizowane już, tylko będzie może w przyszłym roku, może za dwa, może trzy, ale nie ma planów budowy w Kuźni Raciborskiej stricte spalarni śmieci, muszę wszystkich uspokoić – powiedział Paweł Macha.

Burmistrz zapytany o to, skąd wzięły się spekulacje na temat budowy spalarni przyznał, że nie traktuje tej dyskusji zbyt poważnie. - To jest kilka osób, które wprowadza w błąd społeczeństwo. Ja wiem, że to społeczeństwo jest rozsądne i ma do mnie zaufanie, a ja mam zaufanie do swoich ludzi. Wiedzą, że nic głupiego tutaj nie przyszykuję, więc troszkę się śmieje z tego, że kilka osób jest autorami takiej burzy – powiedział. Przyznał jednak, że jest potrzeba spotkania się z mieszkańcami i wyjaśnienia tej kwestii.

Więcej w materiale TVT.

/oprac. c/ 

Podobne artykuły

Wyszukiwarka