• +48 502 21 31 22

Biznes na granicy polsko-czeskiej. Czy powstanie centrum doradztwa dla transgranicznych przedsiębiorców?

Konferencja w Domu Gościnnym Jordaszka była okazją do podsumowania 10 miesięcy badań i analiz nad koniecznością powstania Centrum Doradztwa Biznesowego na granicy.

Biznes na granicy polsko-czeskiej. Czy powstanie centrum doradztwa dla transgranicznych przedsiębiorców?

W spotkaniu udział wzięli polscy i czescy przedsiębiorcy, a tematem rozmów było to, jak pomóc sobie nawzajem, aby interesy transgranicznych przedsiębiorców przynosiły jeszcze większe zyski, a nowi klienci pojawiali się po obu stronach granicy.

Ideę projektu przybliżył prezes Śląskiego Porozumienia Gospodarczego ŚLĄSK.ONLINE. - Projekt jest próbą zbudowania centrum biznesowego, które ma obsługiwać polskie i czeskie podmioty w zakresie tworzenia biznesu po drugiej stronie granicy - mówił Ireneusz Burek. W praktyce oznacza to wymianę kontaktów i budowanie relacji. - Firmy z Polski chcą inwestować w Czechach i odwrotnie, my chcemy w tym pomagać. Aby pomóc, te firmy muszą się poznać, a jeżeli się nie znają, to chcemy żeby przyszły najpierw do Izby, bo my znamy wiele firm po stronie polskiej, izby czeskie po stronie czeskiej, i zawsze możemy polecić wiarygodnych parntnerów biznesowych - wyjaśnił prezes Wodzisławskiej Izby Gospodarczej Krzysztof Dybiec.

Podczas konferencji poruszono również temat problemów pracowników transgranicznych, mówiono też o tym, jak radzono sobie z prowadzeniem działalności na pograniczu w czasie pandemii. Dodatkowo spotkanie było okazją do networkingu i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Więcej informacji w materiale wideo 

/oprac. c/ 

Podobne artykuły

Wyszukiwarka