• +48 502 21 31 22

Jak wykorzystać fusy z kawy? Kieca i Krzyżek o drugim życiu odpadów

Branża: Urzędy miast i gmin, sołectwa, starostwa powiatowe;    Projekt: Ekologia

Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca oraz jego zastępca Wojciech Krzyżek w najnowszym odcinku kampanii „O dwóch takich, co segregowali” opowiadają o tym, jak nadać drugie życie odpadom.

Artykuł opracowany przez:

Urząd Miasta Wodzisław Śląski

Wodzisław Śląski - Północna Brama Polski

Firma działa w branżach:
Administracja

W ramach kampanii publikowane są, m.in. na miejskim fanpage’u w portalu Facebook, kilkuminutowe odcinki. Ich celem jest zainteresowanie mieszkańców selektywną zbiórką śmieci, bioodpadów czy kompostowaniem.

W najnowszym odcinku prezydent  Mieczysław Kieca oraz  jego zastępca Wojciech Krzyżek dzielą się lifehackami na to, co zrobić z odpadami, aby dać im drugie życie. Fusy z kawy świetnie sprawdzą się jako nawóz lub pochłaniacz zapachu. Z kolei skórka z banana będzie idealnym sposobem na wyczyszczenie butów. Co jeszcze? Zobaczcie w najnowszym odcinku.

Przypomnijmy, w ramach kampanii miasto prowadzi kilkutygodniowy konkurs dla mieszkańców. Zadaniem jest nagranie krótkiego filmu, najlepiej smartfonem, o tym, jak można dać drugie życie odpadom wytwarzanym w naszych domach i mieszkaniach. Informacje o konkursie można znaleźć na stronie miasta.

W związku z „O dwóch takich, co segregowali” różnych dzielnicach Wodzisławia Śląskiego pojawiły się m.in. billboardy i plakaty. Ruszyła też specjalna podstrona www.eko.wodzislaw-slaski.pl/o-dwoch-takich-co-segregowali.

Podobe artykuły

Wyszukiwarka