• +48 502 21 31 22

We wtorek zawyją syreny alarmowe

We wtorek, 22 listopada 2022 r. pomiędzy godziną 9:00 a 13:00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych

We wtorek zawyją syreny alarmowe

Informuję, że na podstawie § 8 punkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96) w dniu 22 listopada 2022 r. pomiędzy godziną 9.00 a 13.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.
Celem treningu jest przetestowanie działania systemu syren alarmowych w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych działań. W związku z powyższym zostanie on przeprowadzony w sposób dynamiczny. Pomiędzy godziną 9.00 a 13.00 pracownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach na kanale BW 36 oraz na grupie trankingowej SWO w sieci radiokomunikacyjnej Wojewody Śląskiego nadawał będzie komunikaty dla poszczególnych powiatów zawierające polecenie uruchomienia sygnału alarmowego oznaczającego odwołanie alarmu - dźwięk ciągły trwający trzy minuty. W przypadku odbioru ww. komunikatu dotyczącego właściwego powiatu lub miasta na prawach powiatu, należy natychmiast uruchomić sygnał oznaczający odwołanie alarmu na danym terenie. Syreny nie będą uruchamiane z poziomu wojewódzkiego.

Nadawany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu. 

Pismo Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach [otwiera się w nowym oknie].

Podobe artykuły

Wyszukiwarka