• +48 502 21 31 22

Raczek Modraczek nową maskotką

Branża: Pozostałe w branży Sport i Rekreacja;    Projekt: Kraina Górnej Odry

Ogłoszono wyniki konkursu na projekt i nazwę maskotki promującej markę turystyczną Kraina Górnej Odry.

Artykuł opracowany przez:

PLUSY dla BIZNESU

Platforma Gospodarcza PLUSYdlaBIZNESU - serwis dedykowany dla przedsię...

Firma działa w branżach:
Redakcje, wydawcy, gazety, media
Stowarzyszenia, kluby i związki

Konferencja podsumowująca Konkurs na Projekt i Nazwę Maskotki Marki Turystycznej Krainy Górnej Odry odbyła się 27 listopada w formie online. Celem wydarzenia było ogłoszenie wyników konkursu oraz przedstawienie zwycięskiego projektu i nazwy przyszłej maskotki. Na konkurs wpłynęło 49 projektów maskotek i 45 propozycji nazwy maskotki. Konkurs został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Wyniki ogłosił Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku, zarządzający marką turystyczną Kraina Górnej Odry. Konkurs na Projekt i Nazwę Maskotki Marki Turystycznej Krainy Górnej Odry wygrały: Linda Piechaczková za projekt „RACZEK ODRACZEK” oraz Hanna i Milena Szachoń za propozycję nazwy maskotki „mODRAczek”. Komisja Konkursowa postanowiła, że nowa maskotka zostanie stworzona na bazie projektu Lindy Piechaczkovej z lekko zmienioną nazwą nawiązującą do propozycji Hanny i Mileny Szachoń. Tak powstał „RACZEK MODRACZEK”.

Podczas konferencji mówiono także o znajdujących się na terenie Krainy Górnej Odry atrakcjach turystycznych skierowanych dla rodzin z dziećmi. Podczas dwudziestominutowej prelekcji Adam Miera przywołał najważniejsze obiekty i lokacje warte odwiedzenia w gronie rodziny. Są to m.in. Graniczne Meandry Odry czy rzeka Ruda, które dają ogromne możliwości rekreacyjne. Ciekawym miejscem na terenie Krainy Górnej Odry jest też Pojezierze Palowickie, które rozciąga się między miejscowościami Czerwionka-Leszczyny i Żory. To piękne tereny pokryte lasami i stawami, które świetnie nadają się na wycieczki rowerowe, a dodatkowo oferują takie atrakcje jak Chatka Shre-
ka czy Gichta huty „Waleska”. Dalej zaprezentowano liczne szlaki rowerowe, Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy, Kolejkę Wąskotorową i Dziecięcy Park Linowy Stacyjkowo w Rudach, Rezerwat Przyrody Łężczok, muzeum w Raciborzu z prawdziwą mumią prosto z Egiptu, Arboretum Bramy Morawskiej z mini zoo, ścieżką dendrologiczną i zaczarowanym ogrodem. Warte odwiedzenia z dziećmi są także: Muzeum Ognia w Żorach, Amerykański Park Rozrywki Twin Peaks, Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim, Park Sensoryczny w Rydułtowach czy Obserwatorium Astronomiczne w Czernicy.

Zaczarowany Ogród w Arboretum Brawy Morawskiej w Raciborzu. Znajduje się tam również mini zoo i wieża widokowa.


Park Rozrywki Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim to idealne miejsce dla sympatyków rowerów, rolek czy wrotek.

Dziecięcy Park Linowy Stacyjkowo w Rudzie będzie idealny dla aktywnych i spragnionych emocji pociech. To jeden z dwóch parków obok Leśnej Przygody w Radlinie, która z kolei sprawdzi się przy starszych dzieciach.

C

Fot. Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku

Podobe artykuły

Wyszukiwarka