• +48 502 21 31 22

Laptopy dla wodzisławskich szkół

Projekt: Rynek pracy, depopulacja, edukacja

W ramach programu „Aktywna tablica” do 11 miejskich szkół podstawowych trafi nowy sprzęt komputerowy.

Artykuł opracowany przez:

Urząd Miasta Wodzisław Śląski

Wodzisław Śląski - Północna Brama Polski

Firma działa w branżach:
Administracja

Do 11 miejskich szkół podstawowych trafi nowy sprzęt komputerowy. W ramach programu „Aktywna tablica” szkoły wnioskowały o sześć laptopów wraz z systemem operacyjnym, oprogramowaniem biurowym i antywirusowym. Laptopy będą do dyspozycji uczniów i pedagogów.

Wsparcie finansowe zostało udzielone w ramach kolejnej edycji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnych na lata 2020-2024- „Aktywna tablica”. Wodzisławskie placówki korzystały już z tego programu w poprzednich edycjach.

Program opiera się na założeniu, że jednym z zadań współczesnej szkoły jest rozwijanie uczniów kompetencji przygotowujących do życia w społeczeństwie informacyjnym, a kompetencje te powinny być rozwijane w nowocześnie wyposażonej szkole.

Na program „Aktywna tablica” w latach 2020-2024 przewidziana jest kwota 361 455 000 zł z budżetu państwa, z czego w 2020 roku- 35 000 000 zł. W 80% program finansowany jest z budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę. Wyjątkiem jest przekazanie wsparcia na zakup inwestycyjny, wtedy wkład własny wzrasta do 50%.

fot. Freepik.com

/źródło: wodzislaw-slaski.pl, oprac. d/

Podobe artykuły

Wyszukiwarka