• +48 502 21 31 22

Przystanek Wodzisław Śląski Centrum gotowy

Z przystanku będzie można dojechać m.in. do Bohumina, Chałupek, Rybnika i Katowic.

Przystanek Wodzisław Śląski Centrum gotowy

Zakończyła się budowa przystanku kolejowego Wodzisław Śląski Centrum. Pasażerowie będą mogli korzystać z połączeń kolejowych, zwłaszcza tych o zasięgu lokalnym, w bliskości Starego Miasta, urzędów i wielu szkół, od niedzieli 10 grudnia. Jak zwraca uwagę wodzisławski magistrat, takie rozwiązanie znacząco zwiększy przemieszczanie się osób przez centrum Wodzisławia Śląskiego.

Przy przejeździe na ul. Ofiar Oświęcimskich pojawił się peron, który dzięki pochylniom został dostosowany do potrzeb podróżnych z ograniczoną możliwością poruszania się. Obiekt jest wyposażony w wiaty, ławki, oświetlenie, nagłośnienie i kilka miejsc parkingowych. Orientację w podróży ułatwią tablice informacyjne i gabloty z rozkładem jazdy. Z przystanku będzie można dojechać m.in. do Bohumina, Chałupek, Rybnika i Katowic.

Miasto o budowę tego przystanku zabiegało od kilku lat. – Przystanek kolejowy Wodzisław Śląski Centrum stał się rzeczywistością. Nasze starania przyniosły skutek i już 10 grudnia wodzisławianie oraz inni pasażerowie kolei będą mogli korzystać z tej stacji. Cieszę się, że tę inwestycję udało się zakończyć szybciej, niż było to w planach – komentuje prezydent Mieczysław Kieca.

Budowa zrealizowana została w ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Wartość inwestycji opiewa na kwotę ponad 3 mln zł netto. Miasto o budowę tego przystanku zabiegało od kilku lat.

fot. UM Wodzisław Śląski
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka