• +48 502 21 31 22

Prezydent Mieczysław Kieca pyta Jarosława Gowina o pracowników transgranicznych

Projekt: Praca

- Jak najbardziej rozumiem kwestie bezpieczeństwa nas wszystkich. Natomiast ważne jest także zapewnienie bezpieczeństwa ekonomicznego. Podejmowane na górze decyzje nie mogą skutkować pozostawieniem człowieka bez środków do życia - twierdzi prezydent Wodzisławia Śląskiego.

Artykuł opracowany przez:

PLUSY dla BIZNESU

Platforma Gospodarcza PLUSYdlaBIZNESU - serwis dedykowany dla przedsię...

Firma działa w branżach:
Redakcje, wydawcy, gazety, media
Stowarzyszenia, kluby i związki

Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca napisał list do Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosława Gowina. Chodzi o sytuację Polaków pracujących w Czechach w przypadku zamknięcia granic. - Obecna sytuacja bardzo doświadcza tysiące pracowników i właścicieli firm. Kolejnych dni i obostrzeń boją się znów pracownicy transgraniczni. To w ich imieniu piszę do ministra Jarosława Gowina - poinformował Mieczysław Kieca na swoim Facebooku.

- Jak najbardziej rozumiem kwestie bezpieczeństwa nas wszystkich. Nigdy nie będę negował działań na rzecz jego zapewnienia. Natomiast ważne jest także zapewnienie bezpieczeństwa ekonomicznego. Podejmowane na górze decyzje nie mogą skutkować pozostawieniem człowieka bez środków do życia - twierdzi prezydent Wodzisławia Śląskiego.

W liście Mieczysław Kieca prosi o potwierdzenie lub zaprzeczenie doniesieniom na temat ograniczeń w ruchu oraz informację, czy strona rządowa z odpowiednim wyprzedzeniem prowadzi jakiekolwiek rozmowy w sprawie umożliwienia bezproblemowego przekraczania granicy przez polskich pracowników zatrudnionych w Czechach. - Dla wielu mieszkańców miasta Wodzisławia Śląskiego wprowadzone restrykcje i utrudnienia związane z dojazdem do pracy za granicą w znaczący sposób wpłyną na funkcjonowanie i życie codziennie nie tylko ich, ale także całych ich rodzin - pisze do Jarosław Gowina.

oprac. /kp/
fot. UM Wodzisław Śląski

Podobe artykuły

Wyszukiwarka