• +48 502 21 31 22

XII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Projekt: Gospodarka

Wydarzenie jest jedną z najważniejszych debat o europejskiej i polskiej gospodarce. W tym roku Kongres odbywa się w hybrydowej, otwartej, interaktywnej formule, dopuszczającej udział zdalny.

Artykuł opracowany przez:

PLUSY dla BIZNESU

Platforma Gospodarcza PLUSYdlaBIZNESU - serwis dedykowany dla przedsię...

Firma działa w branżach:
Redakcje, wydawcy, gazety, media
Stowarzyszenia, kluby i związki

Tegoroczne grono Kongresu, jak co roku, jest prestiżowe i opiniotwórcze. Należy bowiem pamiętać, że o znaczeniu Kongresu i jakości jego przekazu decydują właśnie uczestnicy. Wśród gości tegorocznej edycji EEC można znaleźć przedstawicieli resortów gospodarczych polskiego rządu, agend, funduszu i innych instytucji gospodarczych oraz europejskich polityków odgrywających decydujące role w unijnej debacie o strategicznych kierunkach wychodzenia z kryzysu i finansowaniu tych działań. Przede wszystkim są to jednak ludzie gospodarki: inwestorzy, prezesi największych firm, finansiści, ale także przedsiębiorcy, specjaliści w dziedzinie nowoczesnych technologii i ich gospodarczego wykorzystania.

Program wydarzenia zachował wszystkie najważniejsze punkty. Sesja otwarcia została poświęcona przyszłości Europy i odbyła się z udziałem europejskich i polskich polityków odpowiedzialnych za finanse i rozwój. Program Kongresu zdominowało szukanie odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące kryzysu, procesów transformacji (cyfrowej, energetycznej), relacji między środowiskiem i klimatem a konkurencyjnością gospodarki, rozwoju infrastruktury, transportu i mobilności i komunikacji. Nie zabraknie debat poświęconych ściśle gospodarce, branżom przemysłu, marketingowi czy e-commerce, ale także tematyce samorządowej i społecznej (służba zdrowia, finanse, gospodarka odpadami, smog).

Podczas sesji inauguracyjnej głos zabrał Jerzy Buzek - poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, Prezes Rady Ministrów w latach 1997-2001, przewodniczący Rady EEC. - Europa zawsze miała jakiś wielki projekt, który realizowała. Teraz jest to Europejski Zielony Ład. Ma ochronić naszą planetę przed nami samymi – powiedział Jerzy Buzek.

Fot. ecpoland.eu

Podobe artykuły

Wyszukiwarka