• +48 502 21 31 22

Dotacje na kapitał obrotowy - kto i jak może je otrzymać?

Projekt: Gospodarka

Średni przedsiębiorcy mogą ubiegać się pomoc z programu „Dotacje na kapitał obrotowy”. W ramach tego programu podmiotom gospodarczym przyznano już w sumie 591 mln zł.

Artykuł opracowany przez:

PLUSY dla BIZNESU

Platforma Gospodarcza PLUSYdlaBIZNESU - serwis dedykowany dla przedsię...

Firma działa w branżach:
Redakcje, wydawcy, gazety, media
Stowarzyszenia, kluby i związki

15 czerwca ruszyła inicjatywa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości skierowana do podmiotów gospodarczych, które ucierpiały na skutek koronawirusa. W ciągu 30 dni przygotowano cztery listy firm rekomendowanych do wsparcia. Na ostatniej, przedstawionej 13 lipca, znalazło się 772 przedsiębiorstw, które łącznie otrzymają 129 mln zł. W sumie do tej pory pozytywną decyzję o przyznaniu dotacji uzyskało 3178 firm. W ramach tego programu podmiotom gospodarczym przyznano w sumie 591 mln zł.

Ten specjalny instrument wsparcia finansowany jest z dwóch programów operacyjnych - Polska Wschodnia oraz Inteligentny Rozwój. O wsparcie z pierwszego, w którym budżet dotacji wynosi 500 mln zł, mogą ubiegać się średni przedsiębiorcy z pięciu województw Polski Wschodniej: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Na przedsiębiorców z pozostałych 11 regionów czekają 2 miliardy złotych z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Otrzymane dofinansowanie firmy będą mogły przeznaczyć na koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz te związane z finansowaniem kapitału obrotowego, tj. opłacenie mediów, najem powierzchni, zakup towarów czy ubezpieczenie działalności. Kto je może otrzymać? Średnie przedsiębiorstwo, czyli podmiot który ma siedzibę lub oddział na terenie Polski, zatrudnia mniej niż 250 pracowników, a jego roczny obrót nie przekracza 50 mln euro lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 mln euro, a także nie spełnienia definicji mikro i małego przedsiębiorstwa zgodnie z załącznikiem nr I do rozporządzenia KE nr 651/2014. Wnioskodawca w ramach niniejszego naboru może złożyć jeden wniosek o dofinansowanie.

Szczegóły na stronie www.parp.gov.pl/component/grants/grants/dotacja-na-kapital-obrotowy

Fot. pexels.com

Podobe artykuły

Wyszukiwarka