• +48 502 21 31 22

Wracają międzynarodowe pociągi PKP Intercity

Projekt: Gospodarka

PKP Intercity wznawia kursowanie pociągów międzynarodowych, przywrócone będą także połączenia krajowe. Pojawią się pociągi sezonowe - nad morze.

Artykuł opracowany przez:

PLUSY dla BIZNESU

Platforma Gospodarcza PLUSYdlaBIZNESU - serwis dedykowany dla przedsię...

Firma działa w branżach:
Redakcje, wydawcy, gazety, media
Stowarzyszenia, kluby i związki

W związku z otwarciem granic od 22 do 23 czerwca wracają na tory zagraniczne połączenia PKP Intercity. Kolejno będą uruchamiane relacje: Warszawa Wschodnia - Berlin, Wiedeń, Ostrawa, Bohumin i Praga, Kraków - Praga, Katowice - Wiedeń, Przemyśl - Ostrawa i Graz.

Na okres wakacyjny pojawią się nowe połączenia w dniach od 26 do 27 czerwca na trasach: Gdynia - Żylina oraz Kołobrzeg, Świnoujście, Hel, Łeba - Bohumin. Dodatkowo od lipca będą uruchomione bezpośrednie połączenia w relacjach: Terespol – Budapeszt, Terespol – Praga i Kraków – Budapeszt.

W ramach rozkładu wakacyjnego, w dniach 26-28 czerwca, zostaną przywrócone kolejne połączenia Pendolino na trasach Trójmiasto - Warszawa - Kraków, Kołobrzeg - Kraków, Wrocław - Warszawa i Trójmiasto - Gliwice - Bielsko Biała. Bezpośrednie połączenie nad morze do Gdyni zyskają: Zielona Góra, Katowice, Jelenia Góra, Bydgoszcz, Zakopane, Łódź i Kraków. Na Hel będzie można dostać się bezpośrednio z Katowic, Wrocławia, Poznania, Warszawy i Lubina. Do Świnoujścia będzie można dojechać bezpośrednio z Bielska-Białej, Warszawy, Przemyśla, Krakowa, Częstochowy i Poznania. Łeba zyska połączenie z Warszawy, a także nocne z Krakowa i Katowic. Natomiast połączenie do Ustki będzie realizowane z Katowic i Poznania.

Od 26 czerwca przywrócone zostanie połączenie do Zakopanego z Trójmiasta, Warszawy, Bydgoszczy i Szczecina. Dojazd do Szklarskiej Poręby będzie możliwy z Białegostoku i Warszawy. Ze stolicy w weekendy relacja będzie wydłużona do Kudowy-Zdroju.

Poza kierunkami typowo turystycznymi powrócą dodatkowe pociągi na trasach: Białystok - Warszawa, Szczecin - Łódź, Wrocław - Katowice i Kraków - Olsztyn. Więcej połączeń zyska Łódź z Warszawą, a także Poznań z Olsztynem, Katowicami, Warszawą, a w weekendy z Łupkowem w Bieszczadach.

Od 1 czerwca dostępne są bilety na wszystkie miejsca siedzące zarówno na odcinku krajowym, jak i poza granicami. Należy stosować się do obowiązujących zasad ostrożności obejmujących m.in. zasłanianie ust i nosa w pociągu w czasie całej podróży, a także częste mycie rąk. Przestrzeganie zasad jest istotne dla zdrowia i bezpieczeństwa własnego oraz współpodróżnych.

Podobe artykuły

Wyszukiwarka